Z archiwum Senatora RP

Z archiwum Rektora SGH

Z archiwum Dziekana KAEWyszukiwanie:      

1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-500 | 501-550 | 551-600 | 601-650 | 651-700 | 701-750 | 751-800 | 801-850 | 851-900 | 901-950 | 951-1000 | 1001-1050 | 1051-1100 | 1101-1150 | 1151-1200 | 1201-1250 | 1251-1300 | 1301-1350 | 1351-1400 | 1401-1450 | 1451-1500 | 1501-1550 | 1551-1600 | 1601-1650 | 1651-1700 | 1701-1743

2008-02-12
Pytajnik pisze: Zagadka dla Pana Senatora:

A i B siedziało na trąbie. A spadło, B przepadło. Co zostało na trąbie?

Ślad po A i B.


2008-02-11
Dariusz Wieczorek, UPR Mazowsze pisze: Panie Profesorze!
Mam trzy pytania:

- czy jest Pan zwolennikiem podpisania Traktatu reformującego i utraty suwerenności przez Polskę na rzecz brukselskiej biurokracji?

- czy poparłby Pan inicjatywę UPR dotyczącą zbierania podpisów na rzecz referendum w tej sprawie?

- czy w związku z faktem, że podpisanie Traktatu wiąże się z utratą suwerenności, na straży której powinien stać Prezydent (i z automatu niejako wetować wszystkie inicjatywy, które suwerenność ograniczają zamiast kłocić się z premierem kto ma trzymać długopis podczas podpisywania tego dokumentu) byłby Pan w stanie zgłosić inicjatywę postawienia Prezydenta przed Trybunałem Stanu za ewidentne złamanie Konstytucji?

Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Wieczorek

Po pierwsze, jestem patriotą i nie lubię biurokracji, w szczegolności brukselskiej, a więc nie jestem zwolennikiem Traktatu.
Po drugie, uważam,że w tak ważnej sprawie powinno odbyć się referendum, a więc poprę inicjatywę w tej sprawie.
A po trzecie: jestem lojalny wobec PO, inicjatywa dotycząca postawienia Prezydenta przed Trybunałem musiałby być poparta ekspertyzą prawną i być zgłoszona przez PO.


2008-02-08
Gość serwisu pisze: Panie Senatorze,

wiem, ze teren przed SGH należy do Miasta. Wiem też, że może Pan interweniować w różnych sprawach zgłaszanych przez obywateli RP, stąd też proszę by zainterweniował Pan w tej sprawie. Wiem też, że mogę dzwonić na Straż Miejską, ale wolę, by wystosował Pan odpowiednie pismo nadając tej sprawie oficjalny ton.

ok, podejmę interwencję, choć to bardziej sprawa radnych Mokotowa (a mamy takich w SGH).


2008-02-04
Wojtek pisze: Panie Senatorze, wczorajsza Polityka podała, iż w klubie PO istnieją sankcje finansowe dla senatorów, którzy zgłosili poprawki budżetowe bez zgody klubu (np.Jan Rulewski) czy uważa Pan taki środek dyscyplinujący za właściwy? czy nie narusza on swobody podjęcia decyzji? czy nie godzi w wolny mandat senatorski?

Nie chodzi o zgląszanie poprawejk, ale o głosowania nad nimi.
Nie, nie godzi, bo przedtem:
- senatorowie i posłowie demokratycznie uchwalili regulamin Klubu przewidujący kary za złamanie dyscypliny głosowania,
- a potem uchwalili dyscyplinę w sprawie głosowania dotyczącego budżetu.


2008-01-31
Student pisze: Szanowny Panie,

piszę do Pana jako do Senatora i proszę o interwencję w tej sprawie.

Przed budynkiem G SGH zrobiono sobie parking na chodniku! Chodnik nie jest przystosowany do tego, żeby na nim stały samochody o wadze 1,5-3 ton, półciężarówki, samochody dostawcze. Będzie wyglądał (wjazd na ten 'parking' już wygląda bardzo źle) jak normalna ulica, dziadowsko.

Poza tym nie zamierzam chodzić wokół tych samochodów, żeby dojść do skrzynki pocztowej!

Jeszcze chwila, a zacznę dzwonić na straż miejską bądź też na policję!

Trzeba dzwonić do Straży Miejskiej, ten teren należy do miasta, a nie do SGH.


2008-01-31
Gość serwisu pisze: Weksle Samoobrony też demokratycznie i dobrowolnie podpisywano.

Kiedy Jan Rulewski walczył o demokrację, Pan był w PZPR.
Może dlatego słowo "demokratycznie" rozumie Pan tak, jak Pan rozumie.

Weksli nie podpisywano demikratycznie, weksle to dobrowolne zobowiązanie osobiste tego kto podpisuje.
Ale start do parlamantu z listy określonej partii zobowiązuje do respektowania jej procedur. Jeśli regulamin klubu (do którego można było wnosić uwagi i porawki, a został przyjęty poprzez głosowanie członków klubu) przewiduje możliwość wprowadzenia dyscypliny głosowania to nie widzę tu niczego sprzecznego z zasadami demokracji. Demokracja oznacza przecież władzę "ludu", a więc większości.
Swoją drogą takie zasady obowiązują nie od tej kadencji i nie tylko w PO.


2008-01-30
Student SGH pisze: Panie Profesorze,
Gdzie i kiedy można się spodziewać wyników egzaminu z ekonometrii pańskiej grupy?

Łączę wyrazy szacunku,
Student z piątku z 9.50

Już są. Jutro na tablicy ogłoszeń przy Instytucie Ekonometrii. Od teraz odsyłam na maila.


2008-01-30
WACŁAW pisze: "...w hałasie wśród grającego sprzętu(jak na Marszałkowskiej..."

"Zbieracze ziół i jagód pracują w ciszy i śpiewu ptaków."

ALEŻ ODKĄD RZĄDZI PANI HANA TO JUŻ NIE MA ZBIERACZY ZIÓŁ I JAGÓD NA MARSZAŁKOWSKIEJ! TERAZ TO NAWET NA HALI MIROWSKIEJ ICH Z OGARKIEM ŚWIECZKI SZUKAĆ!

To ciekawe... Za rządów PiS-u mozna było zbierać jagody w Warszawie? Gdzie?


2008-01-28
Gość serwisu pisze: dlaczego "my"szarzy pracownicy sklepów,czy marketów narażeni na 12-to godzinne przebywanie wśród tłumów klientów(porównanie do nauczycieli wśród uczniów),w hałasie wśród grającego sprzętu(jak na Marszałkowskiej)oraz przez cały czas obsługując monitory - nie mamy zadnych przywilejów pracy chro-
nionej.Czy uważacie(posłowie)że praca ta jest równa waszej-urzędniczej? B.D.

Za dużo wątków na raz. Po pierwsze praca parlamentarzysty nie jst pracą urzędniczą i nic nie wiem o przywilejach pracy chronionej dla parlamentarzystów. Po drugie uważam, że przywilejów nie powinno być. Pracę należy podejmować ze świadomością obowiązków i potencjalnych zagrożeń. Jeśli ktoś jest zawodowym alpinistą to robi to na własne ryzyko. Jeśli jest nauczycielem to też. Jeśli ktoś nie lubi tłumów i hałasu grającego sprzętu niech wybierze inny sposób zarabiania na życie. Na szczęście nie ma przymusu pracy. Zbieracze ziół i jagód pracują w ciszy i śpiewu ptaków.


2008-01-27
Gość serwisu pisze: Przepraszam, co to są "poprawejki"? Jakaś nowość w parlamencie?

Szybko piszę to i błędy się trafiają...


2008-01-27
Gość serwisu pisze: Jak ma na drugie imię Donald Tusk?

Jakiś zakład? Teletruniej? Krzyżówka?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Donald_Tusk


2008-01-27
Student SGH pisze: Witam Serdecznie Panie Profesorze/Senatorze,
Chciałbym się z Panem podzielić przykrą opinią na temat funkcjonowania systemu ulg kolejowych. Mianowicie nie rozumiem dlaczego PKP z mocy ustawy udziela (bezkrytycznie) na podstawie legitymacji senatorskiej lub poselskiej pełnej ulgi a w odniesieniu do osób niepełnosprawnych stosuje ,,przykre" obwarowania. Wymaga bowiem poza legitymacja inwalidy i orzeczeniem ZUS dodatkowej sterty dokumentów do jakiego ośrodka na jakie badanie w jakim terminie się jedzie. A w przypadku powrotu potwierdzenie z jakiego badania się wraca. Placówki Medyczne rzadko kierują na konsultację na podstawie skierowania czy wystawiają potwierdzenia stawiennictwa jest to sterta ewidetnie niepotrzebnych papierów. Kontroler powinien wymagać paralelnie do senatorów legitymacji inwalidy samo zapoznanie się z orzeczeniem jest już ingerencją w ,,przykrą" prywatność o ile w przypadku dojazdu na studia jest to jeszcze do zaakceptowania (wystarcza leg. studencka+leg.inwalidy+orzeczenie) to w przypadku konsultacji medycznych które często następują ad-hock (np przypadku gdy choruje się na epilepsję) jest ingerencją w przykrą prywatność, biurokratycznym klinem i uprzywilejowaniem grupy Posłów i Senatorów w stosunku do osób niepełnosprawnych. Inaczej mówiąc dlaczego w tym kraju ,,ufamy Posłom i Senatorom a nie ufamy osobom niepełnosprawnym" Czy i w jakim stopniu podziela Pan Senator/Profesor tę opinię? pozdr

Jako liberał jestem przeciwnikiem ulg. Jeśli ktoś ma ulgę to ktoś inny płaci różnicę miedzy pełną ceną a kwotą wnoszoną przez korzystającego z ulgi. W tym przypadku płacą podatnicy.
Co więcej, już samo to co Pan pisze, wskazuje, że system ulg musi za sobą pociągać dodatkowe koszty biurokracji: przydzielającej ulgi konkretnym osobom, okresowo sprawdzającej czy ulga jest należna, druk stosownych legitymacji. A ponadto koszty zliczania przydzielonych ulg, występowania do stosownych urzedów o refundację kosztów usług objętych ulgami, itd.
Te ulgi o których Pan pisze były (są) "gestem" Ustawodawcy wobec pewnych grup społecznych. Jedne gesty są łatwo policzalne (bo np. liczba parlamentarzystów jest określona Konstytucją), a inne nie (bie wiadomo, ilu rencistów pojawi się na kolei w ciągu roku).


2008-01-24
Gość serwisu pisze: Witam!
Znalazłam w internecie prośbę, napisaną przez Pana, o wyrażenie opinii w sprawie klasyfikacji PKWiU konferencji oragnizowanych przez uczelnie wyższe. Urząd statystyczny w Łodzi sklasyfikował je jako usługi organizowania wystaw,targów i kongreów, a to wiąże się z 22%Vatem. Proszę o odpowiedź czy opinia w tej sprawie została wydana? Pozdrawiam Katarzyna Brycz.

Odpowiedź jest na stronach Senatu: http://www.senat.gov.pl/k6/dok/sten/oswiad/rocki/2701o.pdf
a jej konkluzja jest pomyślna dla uczelni wyższych.


2008-01-22
WACŁAW pisze: "Po śmierci nasze atomy będą stosownie wykorzystane, a nasze myśli pozostaną wśród potomnych."

A JAKIE MYŚLI PO PANU POZOSTANĄ, GDY JUŻ GO ROZSZARPIĄ KRUKI, WRONY?

Choćby te z podręczników ekonometrii...


2008-01-21
Student SGH pisze: Co Pan Profesor sądzi o nieuruchomieniu wykładu Makroekonomia II prof. Góry na studiach licencjackich w tym semestrze?

Czy SGH nie uruchamiając takich wykładów, których poziom jest porównywalny z wykładami na najbardziej prestiżowych uczelniach, jednoznacznie nie określa siebie jako szkółki biznesowej (dodajmy popołudniowej zważywszy na godziny zajęć)?

Pytanie zadaję Panu Profesorowi, gdyż Pańskie niewystartowanie jeszcze bardziej wzmacnia szkodliwy kierunek zmian w naszej Szkole.

Nie znam szczegółów, ale zapewne decyzja o nieuruchomieniu tego wykładu wynika z małej liczby zgłoszeń studentów. Obawy co do odchodznia od ekonomii w SGH istnieją, ale niestety jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy: odejście od jakościowej rekrutacji, skrócenie czasu studiów, przygotowanie kandydatów, itd.
Co do "niewystartowania": kandydatów na rektora zgłasza środowisko akademickie. Nie byłem zgłoszony, nie startuje.


2008-01-21
Gość serwisu pisze: Nazywam sie Twagirayezu Emmanuel; Studiowale w SGH, gdy pan byl wykl. i prorektorem w 1986-1990. Jestem teraz w Belgii; Resedalaan 9/4, 9200 Dendermonde. Jestem z pochodzenia Rwanda. Z powodu przykrych wydarzen z latach 1990-1994 w Rwandzie, nie moglem wrocic. Teraz mam problem, pojechalem de Hollandii jako asilum seeker, i ale moje dokumenty zostaly wytrzymane przez wladze tego kraju. Pytalem o zwrocie nie chca me dac. Chcilem prosic o dyplikacie, jak moge to robic. Z powazaniem.

Powienie Pan napisać formalny list w tej sprawie (podanie) do Rektora o wydanie duplikatu. Rozumiem, że chodzi Panu o duplikat dyplomu ukończenia SGH?


2008-01-20
Gość serwisu pisze: To co zrobiliście na Radzie Gabinetowej tylko świadczy o klasie ludzi PO, a raczej jej braku.

Dlaczego pisze Pan do mnie w liczbie mnogiej?!?!


2008-01-19
Michał pisze: Jak się ma poparcie Platformy Obywatelskiej dla dalszej integracji ze Wspólnotą Europejską do liberalizmu gospodarczego Pana ugrupowania? Przecież unia, to socjalistyczny twór i chyba największe siedlisko biurokracji na świecie. Pragnę zauważyć, że Polska może należeć do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy z Schengen (czyli do tego, na czym liberałowi może zależeć), bez należenia do Wspólnoty. (tak jak np. Norwegia)

Też mi to doskwiera, ale demokracja ma swoje prawa. Wybrałem PO bo są w niej tacy, z których poglądami zgadzam się bardziej niż z tymi, któzy są w innych ugrupowaniach, a jednocześnie PO ma realny wpływ na to co dzieje się w gospodarce. Liberałowi zależy na wielu rzeczach, ale nie wszyscy są liberałami... Trzeba do liberalnego myślenia o gospodarce przekonywać.


2008-01-19
marlena pisze: Jak ma na drugie imie Donald Tusk?

Nie wiem. Czy to istotne?


2008-01-18
Gość serwisu pisze: Ale tak zupełnie w nic Pan nie wierzy? Może chociaż w reinkarnację? Czy też uważa Pan, że po śmierci nie ma NIC?

Po śmierci nasze atomy będą stosownie wykorzystane, a nasze myśli pozostaną wśród potomnych.
Reinkarnacja brzmi interesująco, ale też nie wierzę...


2008-01-15
BZ pisze: Szanowny Panie Profesorze,
Czy jest Pan czlowiekiem wierzacym, jesli tak to do jakiego kosciola Pan nalezy?
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.BZ

Nie jestem wierzącym.


2008-01-13
Student SGH pisze: Szanowny Panie Profesorze,

Czy popiera Pan nadanie doktoratu honoris causa SGH dla Jose Barroso? Jeśli tak, dlaczego?

Przyznam, że zawiodłem się na naszej uczelni. Nie zachowała podstawowej zasady dotyczącej świata nauki: neutralność wobec polityki, bądź - jak Pan woli - apolityczności. Pominę, że sam czuję się urażony, że "moja" uczelnia poparła polityka (socjalistę!!!), szerzącego poglądy sprzeczne z moimi. Bo przecież Barroso nie dostał honoris causa za osiągnięcia naukowe (nie bądźmy hipokrytami!!!)! Doprawdy: paradne, że uczelnia ekonomiczna w XX w. popiera socjalistów!

I jak taka zbiurokratyzowana (to wina głównie systemu szkolnictwa, ale starsi koledzy mówią, że biurokracja, to zjawisko prawie nie znane na SGH, gdy był Pan rektorem) i politycznie nieneutralna (lewicowa) uczelnia ma kształcić ekonomistów?! Poważnie myślę nad zmianą uczelni.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w Nowym Roku.

Nie ma w tej sprawie prostej odpowiedzi.
Po pierwsze: DHC nadaje Senat na wniosek Rady Kolegium. Był taki wniosek, demokratycznie przegłosowany. Nawiasem mówiąc do Unii weszlismy, więc socjalizm i tak panuje... O biurokracji nie mówiąc.
Neutralnośc polityczna uczelni polega na tym, że prezentowane są w niej poglądy różnych opcji, a więc Nasza uczelnia z pewnością taką cechę posiada.


2008-01-12
wykładowca SGH pisze: Panie Senatorze,
jak to możliwe, że w Szkole Głównej Handlowej, wśród tylu wspaniałych profesorów jest tylko jeden kandydat na rektora? Czyżby obecny rektor był, aż tak wyśmienitym politykiem, iż nikt nie odważył sie wystartowac przeciw niemu? Czy raczej porozumiał sie z konkurencją jak to często w polityce bywa w zamian za przywileje i stanowiska? Czy jego wybor jest przesadzony? Pana katedra poprze ta kandydature? A Pan? W przypadku pana drugiej kadencji rektora SGH rowniez nie mial Pan konkurentow? Rozumiem, ze prof. Budnikowski, moze czytac to forum, ale prosze nam zdradzic choc kilka szczegolow sghowego braku walki o wladze???

Pana przypuszczenia idą w dobrym kierunku.
Ale przecież każdy członek społeczności akademickiej mógł zgłosić swego kadydata.


2008-01-07
Gość serwisu pisze: Czy uważa Pan za właściwe, by czynny polityk kierował pracami Państwowej Komisji Akredytacyjnej?

Jeśli "czynny polityk" jest ministrem, rektorem, dziennikarzem, .... to czemu nie? Czynny polityk nie przestaje być (w tym przypadku) przedstawicielem środowiska akademickiego wskazanym Ministrowi przez różne gremia do pełnienia funkcji członka PKA.


2008-01-06
Gość serwisu pisze: A co to ta "teoria Rockiego"?

Specyficzny sposób na zapisywanie liniowego wielorównaniowego modelu ekonometrycznego, ostatecznie powstaje coś co nazwano "triadą korelacyjną" przez analogię do "pary korelacyjnej" zdefiniowanej przez profesora Hellwiga.
Dzieki temu można udowodnić nowe własności starych metod estymacji i wyprowadzić nowe metody estymacji parametrów liniowych modeli wielorównaniowych.


2008-01-01
Gość serwisu pisze: jest Pan za karą śmierci?

Tak. W przypadku zabójstwa z premedytacją lub ze szczególnym okrucieństwem.


2007-12-31
Gość serwisu pisze: Co Pan myśli o zmianie struktury nauki polskiej m.in. poprzez a) ujednolicenie systemu finansowania nauki i szkolnictwa wyższego? b) restrukturyzację polegającą na stworzeniu mechanizmów umożliwiających łączenie się jbrów z uczelniami wyzszymi? c) wprowadzeniu zasad rynkowych w szkolnictwie wyzszym ( wpisanie do KRS-u ), poszanowanie prawa własności?
Dziękuję i POzdrawiam Serdecznie.

a) Ujednolicenie poprzez urynkowienie, tak. Poprzez jednolite dotacje budżetowe, nie.
b) Nie trzeba tworzyć mechanizmów "umożliwiających", bo nie ma zakazu łączenia. Potrzebne jest raczej motywowanie do zmian. Na przykład poprzez urynkowienie. Jeśli część jbr-ów żyje z wynajmu pomieszczeń to najwyżśzy czas na zmiany...
c) Co to znaczy "zasady rynkowe w szkolnictwie wyższym"? Powszechna odpłatność za studia? Owszem, ale po głebokich zmianach w systemie podatkowym.


2007-12-31
UBOGA pisze: Senatorze! Ja uboga, zawierzyłam, i głos swój, i to nie jeden!, na właściwą partię w wyborach oddałam. Lecz wciąż mleko VATem obłożone, za najpośledniejsze w łaty dwa szyśćdzieśiąt sklepikarka woła! Nam, ludziom stanu niskiego, wcale nie żyje się lepiej za rządów Tuska i Rockiego!

O "teorii Rockiego" czytałem, ale o rządzie? Nie.


2007-12-31
mg pisze: Przyglądam się decyzjom i zapowiedziom (ale już tym konkretnym) rządu po wyborach... Wycofanie się ze skarżenia podatku Religii do TK i jego tymczasowe podtrzymanie, podtrzymanie podatku Belki, podniesienie akcyzy na poziom wyższy, niż wymaga tego UE, wstrzymanie obniżki składki rentowej, podatek Zdrojewskiego... Dobrze się Pan czuje w swojej partii?

Ja przynajmniej wiem, że jako wolnorynkowiec w momencie wyboru PO vs. PiS nie muszę się kierować względami gospodarczymi, bo kompletnie nic z wizerunku nie wynika.

Czuję się dobrze. Na razie mamy budżet generalnie rzecz biorąc opracowany przez poprzedni rząd.


2007-12-31
Gość serwisu pisze: jaka jest pana ulubiona potrawa bozonarodzeniowo-wigilijna?

Kluski z makiem.


2007-12-31
Gość serwisu pisze: obserwuje pan jak polska zmienia sie w druga irlandie? www.tuskwatch.pl

Jest jeszcze kilka innych podobnych miejsc w internecie. Tak, czasami czytuję.


2007-12-31
Gość serwisu pisze: Co Pan, jako Senator i multimilioner, robi w sprawie głodu wśród warszawskich dzieci oraz upadających hospicjów?

Płacę podatki.


2007-12-27
Student pisze: Ile równań niezależnych,
Ile jest szeregów zbieżnych,
Ile całek niewłaściwych,
Ile na płaszczyźnie krzywych,
Ile funkcji kwadratowych,
Co nie mają miejsc zerowych,
Ile krzywe mają siecznych,
Ile jest układów sprzecznych,
Ile różnych jest symetrii,
Ile twierdzeń w geometrii,
Ile przestrzeń ma wektorów,
Co nie tworzą pustych zbiorów,

Tyle szczęścia i radości
W Twoim domu,
W Nowym Roku
niech zagości

Życzy Libertarianin ;]

Piękne! Dziękuję, wzajemnie.


2007-12-23
Gość serwisu pisze: Czy to prawda, że ma pan korzenie żydowskie??

Nic mi o tym nie wiadomo. Ojciec urodził się na Żoliborzu, a jego rodzina z była z okolic Kampinosu. Po kądzieli mam przodków w Woli Grzybowskiej (okolice Skierniewic). Osiadł tam oficer napoleoński, ożenił się i stąd podobno śniada cera w rodzinie. I zamiłowanie do białej broni.


2007-12-18
przechodzień pisze: Czy to prawda, że pańska broda to tak naprawdę jest na gumce?

Czyżby to tak kiepsko wyglądało?


2007-12-17
Gość serwisu pisze: A co takie foksteriery lubią?

Biegać, skakać, gryźć, szczekać, jak to psy...


2007-12-13
Gość serwisu pisze: czytuje Pan www.bufetowa.pl ?

Nie. A warto?


2007-12-13
Gość serwisu pisze: rok rządów HGW, wydaje się że Prezydentem nie jest zbyt dobrym...a Panu?

Wprost przeciwnie, na przykład ruszyły remonty ulic, które kompromituja Stolice swym stanem.


2007-12-13
Gość serwisu pisze: co Pan sądzi o nowej ofensywie PiSu tzn pani Kempie młodym Kamińskim i Pawle Kowalu?
ponadto czy nie uważa Pan że komisja w sprawie Blidy jest bez sensu bo czemu posłowie mają sie zająć samobójczynią? i jak ocenia Pan wypowiedz Pana Tomczykiewicza o Stalinizmie XXI?

Każdesamobójstwo ma swe przyczyny, a ta komisja ma sie zająć właśnie przyczynami. Wspomnianej wypowiedzi nie znam.


2007-12-10
Goœ� serwisu pisze: I znowu mamy dwie kaczki - jednego Kaczynskiego i jednego Donalda... Do jakiego szczepu nalezy Donald?
* kazarki (Tadornini) - należą tu m.in.: kazarka rdzawa i ohar
* torpedówki (Tachyerini)
* piżmówki (Cairinini) - należą tu m.in.: mandarynka i karolinka
* zbrojówki (Merganettini)
* kaczki właściwe (Anatini) - należą tu m.in.: krzyżówka, świstun, krakwa, cyranka
* tracze (Mergini) - należą tu m.in.: edredon, tracz nurogęś, gągoł. Niektórzy badacze wydzielają z tej grupy osobny szczep - edredony (Somateriini), obejmujący rodzaje Somateria i Polysticta.
* grążyce (Aythyini) - należą tu m.in.: hełmiatka, czernica, głowienka, ogorzałka, czerniczka
* sterniczki (Oxyurini) - należy tu m.in. sterniczka.

Czy Donald jest kaczką właściwą w przeciwienstwie do torpedówki jaka sa Kaczynscy?

Odpowiedź jest prosta, Donald jest Tusk.


2007-12-10
Hanka Mokotowianka pisze: Panie Marku, słyszałam od sąsiadek, że na gwiazdkę kancelaria senatu wydać ma kalendarz naścienny z innym senatorem na każdy miesiąc nowego, 2008 już, roku. Czy liczyć w związku z tym mogę, że i pańskie zdjęcie w nim znajdę?

Sąsiadka chyba ma złe wiadomości o Senacie. Senatorów jest nieco więcej niż dwunastu...


2007-12-10
GoÂśÄ� serwisu pisze: A czym się takie foksteriery wyczesuje - szczotką ryżową czy grzebieniem?

Szczotką metalową, ale one tego nie lubią...


2007-12-10
Go¶ć serwisu pisze: Ułatwię Panu Senatorowi ocenę Prezesa Skrzypka:

http://youtube.com/watch?v=ro_rlphazH4

Nie oszukujmy się, ten człowiek to chodząca kompromitacja. Student II semestru ekonomii ma znacznie wieksze pojecię o polityce pieniężnej niż ten dziwny Pan.
Ciekaw jestem czy zgodzi się Pan ... ?

Zgodzę się, ale proszę pamiętać, że decyzja miała charakter polityczny. Nie ten jedyny raz...


2007-12-10
Student I roku SGH pisze: Panie Profesorze,
Co myśli Pan o przyznaniu p. Barroso doktoratu honoris causa przez SGH i pompie jaka temu towarzyszyła?
Jestem za młody żeby to pamiętać, ale wyobrażam sobie, że podobnie kiedyś przyjmowano dygnitarzy z ZSRR...

Uroczystośc nadania doktoratu honorowego zawsze jest "z pompą". Podonbnie było, gdy doktorat uzyskiwał Jean Chretien - premier Kanady, Leonid Hurwicz - tegoroczny laureat nagrody Nobla, czy Dirk Jan van de Kaa - autor teorii drugiego przejścia demograficznego. Dygnitarze ZSRR - o ile pamiętam - u nas nie bywali.


2007-12-04
Gość serwisu pisze: jak Pan ocenia prace prezesa Skrzypka

Nie mam opinii. Obserwuję jego walkę z S.Kluzą.


2007-12-04
Gość serwisu pisze: jest Pan na Ty z Lechem lub Jarosławem Kaczyńskim?

Nie. Ale dogadałem się kiedyś, że zjeżdżaliśmy z tej samej górki na sankach...


2007-12-04
Gość serwisu pisze: Panie Senatorze czy nie sądzi Pan, że zapowiedzi PO m.in. przyjęcie karty praw podstawowych i ogólnie dobrobyt dla wszystkich, świadczą, że PO stała się cetroprawicową partią socjaldemokratyczną ?

Same zapowiedzi nie są takim świadectwem.


2007-12-03
Gość serwisu pisze: =====
2007-11-25
Gość serwisu pisze: Och, to pan nie trymuje brody? Przecież bez trymowania byłaby ona tak bujna jak u Marksa!

Trymowaniu podlegały nasze foksteriery. Moja broda podlega strzyżeniu.
=====
2007-11-30
Gość serwisu pisze: A kto te foksteriery trymował? Pan, żona czy może wynajęci specjaliści?

Nasze foksteriery nie były trumowane, a jedynie strzyżone. Specjalistką w tym zakresie jest moja Żona.
=====

To w końcu jak z tymi foksterierami - były one trymowane czy też nie? Bo ja tu widzę sprzeczność!

Faktycznie... Tak to jest, gdy szybko odpowiadam. Wyjaśniam: nie były trymowane (ani psy, ani broda). Pisząc o trymowaniu myślałem o wyczesywaniu (ale to nie to samo) i strzyżeniu.


2007-12-03
mg pisze: Poprze Pan nazwiskiem i autorytetem :)?

http://jednomandatowe.pl/

Pod apelem o JOW podpisywałem się już ładne parę lat temu, gdy Naczelnym "Rzeczpospolitej" był Maciej Łukasiewicz.


2007-12-03
klip pisze: Czy zablokowanie liberalizacji cen pradu zapowiadane przez PO ma jakiekolwiek uzasadnienie?
Krzyki energetykow, ze podniosa ceny mnie nie przekonuja (bo ktory producent przejmuje sie wiekszymi wplywami ?)

Nie znam wszystkich argumentów. "Krzyki" nie są dobrym argumentem, ewentualnie można przyjąć argument o faktycznym braku możliwości konkurowania, czyli wyboru dostawcy energii.


1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-500 | 501-550 | 551-600 | 601-650 | 651-700 | 701-750 | 751-800 | 801-850 | 851-900 | 901-950 | 951-1000 | 1001-1050 | 1051-1100 | 1101-1150 | 1151-1200 | 1201-1250 | 1251-1300 | 1301-1350 | 1351-1400 | 1401-1450 | 1451-1500 | 1501-1550 | 1551-1600 | 1601-1650 | 1651-1700 | 1701-1743

Tutaj można zadać pytanie...


Biuro Senatorskie Marka Rockiego, pl. Jana Henryka Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa, tel. (22) 892 06 95, fax (22) 892 06 95