Z archiwum Senatora RP

Z archiwum Rektora SGH

Z archiwum Dziekana KAEWyszukiwanie:      

1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-500 | 501-550 | 551-600 | 601-650 | 651-700 | 701-750 | 751-800 | 801-850 | 851-900 | 901-950 | 951-1000 | 1001-1050 | 1051-1100 | 1101-1150 | 1151-1200 | 1201-1250 | 1251-1300 | 1301-1350 | 1351-1400 | 1401-1450 | 1451-1500 | 1501-1550 | 1551-1600 | 1601-1650 | 1651-1700 | 1701-1737

2007-01-21
sympatyk PO pisze: Panie Senatorze, czy to mozliwe, aby przewodniczacy Tusk, mimo przegranej w wyborach prezydenckich, wystartowal w kolejnych? Bo coraz czesciej takie spekulacje mozna wyczytac w prasie. Ale kto zaglosuje na czlowieka, ktory juz raz przegral i to z tak slabym przeciwnikiem, jak Lech Kaczynski? Nie uwaza Pan, ze to Rokita powienien stanac w walce o urzad prezydenta z ramienia PO? Mysle, ze on jest jedynym liderem PO, ktory ma szanse wygrac.

A ja myślę, że powinna sie odbyć konwencja wyborcza ("prawybory") , która wskaże kto jest kandydatem wspieranym przez większość członków PO.


2007-01-21
Gość serwisu pisze: Jest Pan od ponad roku parlamentarzystą. Można zapytać w ilu inicjatywach ustawodawczych brał Pan do tej pory udział? Być może przygotował Pan jakiś własny projekt ustawy i zebrał podpisy by móc go przedłożyć?

Chciałbym również zapytać w jakich inicjatywach dla Warszawy wziął Pan udział jako senator wybrany głosami Warszawiaków. Nie pytam oczywiście o wspieranie p. HGW, bo to czy to dobra inicjatywa dla Warszawy, to się dopiero okaże. Pytam o przykłady konkretnych spraw. Patrząc tylko na oświadczenia senatorskie raczej zajmuje się Pan edukacją, a nie sprawami Warszawy.

Sięgnę do archiwum tego serwisu:
2005-08-13
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie! Czy mógłby Pan w kilku "treściwych" punktach określić najistotniejsze sprawy, jakimi chciałby się Pan zajmować w trakcie sprawowania kadencji ...

Mam zamiar zajmować się sprawami, na których się znam: edukacja, gospodarka, sport.

Zgodnie z tą zapowiedzia jestem członkiem senackiej Komisji Edkacji, Nauki i Sportu. Dodatkowo zajmowałem się sprawami słuzby cywilnej, budżetu państwa, podatkami.
W sprawach warszawskich lobbowałem finansowanie metra - niestety, przepadło w głosowaniu. No i jestem senatorem z Warszawy, ale nie radnym warszawskim.


2007-01-21
Gość serwisu pisze: Nie sądzi Pan, że jest rzeczą nienormalną, że w Polsce członek rządu (władza wykonawcza) może być jednocześnie posłem (władza ustawodawcza) ? W skrajnym przypadku, jeśli podliczyć miejsca w rządzie można by ich uzbierać tyle, że wszyscy posłowie mogliby jednocześnie być ministrami.

Trochę przesady w tak daleko rozszerzonym rządzie...
A na serio: bywa tak w wielu gremiach. Na przykład w uczelniach wyższych dziekani i rektorzy są członkami senatów.
Rozumiem, ze widzi Pan w tym konflikt interesów: bycie jednoczesnie we władzy wykonawczej i ustawodawczej? Faktycznie, jest to problem.


2007-01-21
Gość serwisu pisze: "No ale cóż, nowy Prezes pochwalił się, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby "zmaksymalizować zysk" NBP. :D"

A cóż złego w tym, że Pan Skrzypek chce zmaksymalizować zysk NBP? Przecież każdy prezes chce zmaksymalizować zysk! Nie jestem zwolennikiem nowego Prezesa NBP, ALE chciałbym zauważyć, że on nie powiedział niczego nowego... proszę poczytać sobie wywiady z nim, no i to maksymalizowanie zysku ;) Eh!

No tak, ale maksymalizowanie zysku jest naturalnym celem banku komercyjnego, a bank centralny takim nie jest.


2007-01-21
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Senatorze,

jak Pan skomentuje spór między władzami PO, a posłem Janem Rokitą? Słyszałam niedawno, iż przed ostanimi wyborami parlamentarnymi, Rokita zaufał Tuskowi i Schetynie, którzy układali listy wyborcze. Tusk wyciął podobno tam z list większość ludzi Rokity, dzięki czemu Rokita nie ma teraz swoich ludzi w sejmie. Dochodzą mnie tkaże, jako Warszawiankę, słuchy, że Julia Pitera czyści teraz Warszawę z ludzi Rokity. W moim środowisku, wszyscy stoją po stronie Rokity. Uważam, że odsuwając go na bok, PO nigdy nie wygra wybrów. Ufam, że Pan nie uczestniczy w niszczeniu Rokity?

W mojej opinii jest to po pierwsze wyraz pluralizmu opinii wewnątrz PO, a po drugie temat intrygujący dla mediów.
Nigdy nie uczestniczę w "niszczeniu"...


2007-01-19
Gość serwisu pisze: "Dlaczego Prezesem nie został żaden z profesorów lub doświadczonych bankowców związanych z PiS?"

Niech Pan wymieni jakieś nazwiska...

Bardzo proszę: Adam Glapiński, Andrzej Kazimierczak,...


2007-01-18
Gość serwisu pisze: Nie opublikował Pan mojego pytania, odnośnie posła Rokity. Cenzura? Gratuluje. A ja w Pana wierzylam.

Nie cenzura, lecz brak dostepu do komputera. Na stronie głównej serwisu była inormacja, że do 17 stycznia nie będzie mnie w Polsce...
Do odpowiedzi na "zaległe" pytania wrócę.


2007-01-18
Gość serwisu pisze: Do kogo Panu bliżej w Platformie? Do Tuska czu do Rokity? Inaczej mówiąc, do jakiej wizji partii. Koalicji z lewicą (Tusk), czy bycia bliżej prawicy (Rokita) ? Podział o którym piszę jest obecnie tak wyraźny, że proszę nie uciekać od odpowiedzi.

Trudno mi odpowiedzieć, bo inaczej widzę podziały. Dla mnie prawica to liberałowie. Nie widzę u Donalda Tuska dążenia do anty-liberałów, czyli lewicy. Według mnie zarzut dążenia do koalicji z lewicą jest kreowany przez media i przeciwników Platformy jako argument do jej dyskredytowania.


2007-01-18
Gość serwisu pisze: "Jakie doświadczenie w bankowości, jeśli już stawia Pan takie zarzuty, miał przed objęciem funkcji prezesa NBP Leszek Balcerowicz? Proszę wymienić jeden, jedyny, nawet najmniejszy bank, w którym pracował." Rany Boskie, przecież NBP nie jest bankiem sensu stricto! Doświadczenie pracy w sektorze bankowym może być tu wielce przydatne ale niekonieczne. No ale cóż, nowy Prezes pochwalił się, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby "zmaksymalizować zysk" NBP. :D

Z tego powodu, lepszym kandydatem - z tej samej "ekipy" - byłby Kazimierz Marcinkiewicz.


2007-01-18
Gość serwisu pisze: Odnośnie prof. Balcerowicza... chciałem zauważyć, że On tak naprawdę nie miał kiedy nabrać doświadczenia w bankowości. Poza tym Bank Centralny de facto nie jest stricte bankiem. W Banku Centralnym prezesowi przydaje się nie tyle wiedza z dziedziny bankwości, a raczej z makroekonomii, finansów, działania państwa, długu publicznego, polityki monetarnej.

Chciałbym tylko przypomnieć, iż prof. Balcerowicz zanim został Ministrem Finansów, opracowywał z grupą naukowców przez kilka ładnych lat (za komuny) nowy ustrój gospodarczy, później został Ministrem Finansów, gdzie miał na oku WSZYSTKIE dane, wskaźniki makroekonomiczne, idealnie zorganizował pracę w MF. Chciałem też zauważyć, że prof. Balcerowicz był jakby 'poza polityką'-był Ministrem Finansów nie tylko w jednym rządzie. Przez wszystkie lata oddawał się Polsce, Polakom. Wg mnie robił to wszystko kosztem swojej rodziny i zdrowia. W tym, co robi jest perfekcjonistą, specjalistą w każdym calu. Nie twierdzę, że nie ma wad-jest władczy, zbyt dokładny.

HG-W - niestety nie mogę za bardzo komentować, bo za młody jestem i nie czytałem na jej temat żadnej literatury.

Teraz mamy trochę inne czasy-teraz mamy kogo powołać na prezesa NBP. Prezesem powinna wg mnie być osoba, która ma posłuch, kręgosłup moralny oraz szacunek. Może nie być to genialny profesor makroekonomii, ale nie można powoływać kogoś, kto ma bliżej niesprecyzowane poglądy, myli się w punktach bazowych/procentowych, przywołuje nazwiska osób, które trochę już nie żyją, ewidentnie jest z mianowania politycznego.

Dzięki Bogu nie on sam ustala stopy procentowe-o tyle dobrze.

Polecam lekturę sprawozdań z posiedzeń RPP-widać tam czarno na białym, że prof. Balcerowicz BARDZO często nie zgadzał się z postanowieniami innych członków RPP...

................


2007-01-18
Gość serwisu pisze: "Balcerowicz miał za to doktorat i habilitację, a więc dorobek publikowany i uznany przez fachowców. Podobnie p.Gronkiewicz-Waltz."
Ponarto Balcerowicz by ministem finanasow przed przejciem do NBP a Hanna Gronkiewicz-Waltz napisala habilitację na temat funkcjonowania Banku Centralnego.

No właśnie.


2007-01-13
Gość serwisu pisze: Jakie doświadczenie w bankowości, jeśli już stawia Pan takie zarzuty, miał przed objęciem funkcji prezesa NBP Leszek Balcerowicz? Proszę wymienić jeden, jedyny, nawet najmniejszy bank, w którym pracował.

Dalej. Jakim wykształceniem ekonomicznym może się pochwalić p. Gronkiewicz-Waltz, czy też mogła się pochwalić kiedy obejmowała szefostwo NBP?

Godnym potępienia jest fakt, że Skrzypek kłamał, że ma dyplom SGH ("magister nauko ekonomicznych SGH"), ale czy wasza (PO) hipokryzja godna największego betonu SLD (jak my kraść dobrze, jak oni kraść niedobrze) gdzieś się kończy? :)

Balcerowicz miał za to doktorat i habilitację, a więc dorobek publikowany i uznany przez fachowców. Podobnie p.Gronkiewicz-Waltz.
Dlaczego Prezesem nie został żaden z profesorów lub doświadczonych bankowców związanych z PiS?


2007-01-12
Gość serwisu pisze: Co Pan Profesor myśli o nowym szefie NBP? Chyba możemy być dumni, że mamy najbardziej wszechstronnego szefa banku centralnego na świecie. Który inny zna się równie na budowie mostów z betonu sprężonego?

Z pewnością niepokoi brak doświadczenia w bankowości i brak wykształcenia ekonomicznego (nie można za takie uznać studiów MBA, one sa w zakresie zarządzania i nie obejmuą wykładów z makroekonomii, MSG, nie mówiąc o ekonometrii).


2007-01-03
Gość serwisu pisze: Miło Panu oglądać jak właśnie wyburzany jest "Supersam" przy Puławskiej?

Przykro. Można było go "uratować", a przynajmniej tak stwierdzały ekspertyzy.


2007-01-03
Gość serwisu pisze: Nerwy Pana ponoszą z tym porównaniem do obozów hitlerowskich i kwestii notariuszy. Niech Pan po prostu przyzna, że o podpisanie papieru w kwestii notariuszy poprosił Pana znany adwokat Piesiewicz i w tym temacie więcej nie będziemy mieli o czym dyskutować.

Senator K.Piesiewicz nie miał z tym nic wspólnego. To, że mamy w tej sprawie podobną opinię nic nie znaczy.


2006-12-24
Gość serwisu pisze: W kwestii notariuszy: To rozumiem, że jako zwolennik wolnego rynku podobnie intensywnie (lub nawet bardziej!) walczy Pan o zniesienie minimalnych stawek taksy notarialnej i o liberalizację dostępu do zawodu?

Liberalizacja dostępu: tak. Taksy? Nie wiem. Pachnie mi to dumpingiem, a więc nie koniecznie wolnym rynkiem.


2006-12-23
Gość serwisu pisze: Rozumiem, że będzie Pan bronił każdego kogo odpowiedzialność się nie zmniejsza a rosną mu koszty utrzymania? Policjantów, lekarzy, listonoszy itp? Podpisał Pan jakiś apel o to by mogli zarabiać więcej? Taki z Pana liberał, który podpisuje się pod apelem do Ministra Sprawiedliwości, żeby blokował konkurencję pośród notariuszy i nie obniżał im stawek maksymalnych. Brawo! Liberał czy raczej senacki lobbysta, lobbujący na rzecz notariuszy???

Nie: "więcej", lecz "tyle samo" co wcześniej. Liberał: tak, cena powinna zależeć od zestawienia popyttu i podaży, a nie od "sufitowej" wyceny administracyjnej. Przerabialiśmy już (nie tylko my, w tej części Europy) ceny maksymalne, które spowodowały wzmocnienie roli czarnego rynku i szarej strefy. Przecież notariusz może odmówić swej usługi jeśli oszacuje swe potencjalne koszty alternatywne jako wyższe niż "maksymalna stawka" okreslona przez Ministra. I co wtedy? Ustawowy przymus świadczenia usługi?!?!? Tak jak w hitlerowskim obozie koncentracynym więźniowie mieli przymus pracy?!?!?!


2006-12-22
Gość serwisu pisze: Co zdaniem Pana Senatora jest najwiekszym sukcesem, a co najwieksza porazka dla Polski w 2006 roku?

Sukces? Fekwencja w wyborach samorządowych.
Porażka? Uderzenie w służbę cywilną. Pomimo małego nagłośnienia tej sprawy, pozornej małej istotności, negatywne - moim zdaniem - skutki będą długotrwałe i głębokie.


2006-12-22
Gość serwisu pisze: Wesolych Swiat Bozego Narodzenia Panie Senatorze! Cieplej, rodzinnej atmosfery, wspanialych prezentow, pysznych potraw wigilijnych, zdrowia i spokoju:-) Szapmanskiego Sylwestra oraz pomyslnosci w Nowym Roku!

W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy nadesłali życzenia. WZAJEMNIE! Wesołych Świąt i wszelkiej pomyslności w Nowym Roku!


2006-12-22
Hanka Mokotowianka pisze: Panie Marku, ostatnio dosyć często znane i lubiane osoby dla celów charytatywnych wcielają się w rolę świętego Mikołaja. Czy pan, obdarzon brodą dostojną, także zgłosił się do tego typu akcji, np. do wręczania podarków świątecznych wychowankom domu dziecka przy ulicy Rakowieckiej?

Nie, nie zgłosiłem się. Po pierwsze oba tygodnie przed Świętami były tygodniami posiedzeń Senatu, po drugie w mojej świadomości jest opieka sgh-owskiego SoliDeo nad tym Domem i nie powinienem wkraczać w Ich inicjatywy.


2006-12-20
Gość serwisu pisze: Proszę bardzo. Płaca gwarantowana po okresie próbnym w McDonalds to 1400 zł. Praca jest, tylko się nie chce pracować. Koszty pracy są wysokie-owszem. Jeśli zaś chodzi o płace na uczelniach... jednostki zarabiają 30 tyś. miesięcznie (chyba?). Dr hab. czy też prof. dr hab. bardzo dużo wysiłku wkładają w uzyskanie tytułów, są (powinny być) to osoby o ponadprzeciętnej inteligencji, wspierające ludzi, z misją, działające społecznie, 'dostępne' dla ludzi, przez co muszą się praktycznie wyrzec życia prywatnego bądź też mieć mało czasu na nie. Myślę, że stąd wysokie płace przy wyższych tytułach naukowych.

Też tak myślę, małe zróżnicowanie płac nie jest motywujące do rozwoju. Co do życia prywatnego: wszystko zależy od umiejętności zarządzania czasem.


2006-12-20
Gość serwisu pisze: Dr hab. zarabia 30000 a asystent 1400! Rzeczywiście dramat, rzeczywiście winne są koszty pracy (szczególnie w przypadku dr hab.). Liberalizm w wydaniu PO. A może dr hab. powinien zarabiać około 10000 a pozostałe 20000 można rozdzielić na asystentów? Na 20 starczy po 1000 i już mają jako takie zarobki. A pewnie takich dr hab. z 30000 nie brakuje. Po co panom tyle pieniędzy? Dzieciom zostawicie te majatki? Same nie potrafia na siebie zarobic?

Ale to pewnie Pana zdaniem jest socjalizm, panie liberalny senatorze.

(Nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie czy lekarzy, policjantow i innych majacych ogromna odpowiedzialnosc bedzie Pan tak samo wspieral jak notariuszy.)

Po pierwsze, miesza Pan pojęcia: dr hab - to stopień naukowy, a asystent - to stanowisko. Dr hab - może być adiunktem, profesorem nadzyczajnym, lub profesorem zwyczajnym. Asystent - o którym pisałem - zazwyczaj jest magistrem. Doktorów habilitowanych na wszystkich wymienionych stanowiskach pracy jest w Polsce ogółem około 10 tysiecy, a asystentów około 20 tysięcy. Ci doktorzy habilitowani z reguły mają dodatki funkcyjne, bo są "kierownikami" (chyba oczywiste, że asystenci nie są kierownikami katedr i zakładów?).
Po co "panom" tyle pieniędzy??!?! Toż to dopiero socjalizm!!! Wszyskim po równo? Może od razu - za Leninem - powierzmy kierowanie uczelniami kucharkom!


2006-12-18
Gość serwisu pisze: Braku chętnych do pracy za ile? 800 zł na rękę?

Asystent na uczelni wyższej zarabia około 1400 - BRUTTO!
Ale z tego wynika, że nie ma braku miejsc do pracy, lecz są zbyt wysokie koszty pracy, a zgodnie z projektem budżetu podatki jeszcze mają wzrosnąć...


2006-12-18
Patrycja pisze: Witam serdecznie,
Jestem studentką Rehabilitacji na Akademii Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Niedawno dowiedziałam się, że uczelnia ma nam podwyższyć czesne o 1000 zł za semestr. Jednakże jestem już na 4 roku i został mi jeszcze rok studiów. Czy to jest zgodne z prawem żeby aż o tyle podwyższać czesne? Wiem, że uczelnia ma stracić dla nas dotacje, ale nikt z nas nie przypuszczał jak rozpoczynaliśmy studia, że cośtakiego może sie stać.Owszem uprzedzano nas ze czesne beda ulegac podwyższeniu ale to w granicach 50-100 zł w ciagu roku. Jeśli chodzi o mnie to sama płace za studia, biorę kredyt i pracuje w wakacje, a na coś takiego to mnie praktycznie nie stać. Zostały mi jeszcze tylko 2 semestry. czy to jest zgodne z prawem zebysmy mieli płącić o tyle wiecej? przeciez nikt nas nie uprzedzal.

Niestety, jest to zgodne z prawem, bo tak zdecydował Sejm poprzedniej kadencji: państwowe uczelnie tracą dotacje na studia zaoczne. A ponoszone koszty muszą rekompensować podnoszeniem czesnego.
Inna sprawa to skala zmian: 1000 zł to spora kwota. Myślę, że Samorząd Studentów powinien wystąpić do rektora o uzasadnienie takiej podwyżki (o ile podana kwota nie jest plotką...) i ewentualnie negocjować.


2006-12-18
Gość serwisu pisze: "Swoją drogą ci co wyjechali ni eMUSIELI tylko chceli."

Brak mi słów. Zamiast tego proponuje poczytać:

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,42699,3793590.html

Też w Wyborczej, był materiał o braku chętnych do pracy...


2006-12-18
Gość serwisu pisze: Panie Senatorze! Oczywiscie, ze wole kapitalizm. A Pan zarabia jak kapitalista? Jest Pan wlascicielem firmy, cos Pan produkuje, cos wymyslil jako naukowiec chociaz? Jakies patenty? Moze chociaz dorobil sie pan jakiejs ksiazce? Nie. Pan jest rentierem systemu. Systemu ktory niewiele sie nie zmienil od czasu PRL. Pan w nim tkwi, z niego korzysta i jeszcze opowiada o liberalizmie, sam broniac maksymalnych stawek dla kasty notariuszy, ktorzy zeruja dzieki przepisom i ograniczeniom w tym fachu na ludziach. Tu sa rowni i rowniejsi. Jakim cudem w panstwowej szkole, ktora powinna byc objeta ustawa kominowa zarabial pan po 30 tys. miesiecznie nie wiem? Cudem pewnie. Tu jakas umowa o dzielo, tam zlecenie, tu fundacja itp. Cuda niewidy. Jednoczesnie zwiekszal pan liczbe studentow (kosztem poziomu, czego chyba tlumaczyc nie trzeba) argumentujac, ze szkola ma za malo pieniedzy. Na co ma za malo? Na kosmiczne pensje wykladowcow? Toz to na litosc boska najgorsza hipokryzja. To ma byc kapitalizm?! Dlaczego nie zalozy pan prywatnej uczelni w ktorej rachunek ekonomiczny nie opiera sie na dotacjach z budzetu panstwa, majatek nie jest panstwowy (budynki itp.) i o wszystkim trzeba myslec jak o swoim? Niech pan zalozy i placi tam sobie nawet po 200 tys. miesiecznie jak bedzie pana stac, bo beda wyniki. Obawiam sie, ze pan i pana pokolenie nigdy nie zrozumie co to jest kapitalizm i liberalizm...

Wykazuje Pan niestety spore braki w zakresie informaci o uczelni i na tych brakach buduje swe wypowiedzi.
Po pierwsze wynagrodzenie zasadnicze i dodatki do wynagrodzenia każdego rektora każdej uczelni państwowej ustala Minister, po drugie uczelni nie obowiązuje ustawa kominowa.
Po trzecie uczelnia od 1992 roku ma raczej stabilną liczbę studentów.
(http://www.sgh.waw.pl/ogolnouczelniane/100lat/Varia/liczba_studentow).
Tak więc nie jest prawdą, że poziom się obnizał z powodu wzrostu liczby studentów. Wystarczyłoby sięgnąć do danych by wiedzieć, że wzrostała liczba nauczycieli akademickich. (http://www.sgh.waw.pl/ogolnouczelniane/100lat/Varia/pracownicy/).
Argument o brakujących pieniądzach nie dotyczył wynagrodzeń (proszę poczytać protokoły z obrad Senatu), lecz konieczności postawienia nowego budynku.
Rosła też znacząco liczba słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich. Dzięki temu udział dotacji budżetowej spadł do 40% - 45%.


2006-12-15
Gość serwisu pisze: Jak to jest zarabiac w Polsce 70-80 tysiecy miesiecznie (polowa w budzetowce, wyliczam na podstawie pana zeznania majatkowego) podczas gdy przecietny Polak zarabia 35 razy mniej, w rok nie zarabia nawet polowy tego co pan w miesiac, wielu nie zarabia nic a 1,5 mln musialo stad wyjechac za chlebem. Fajne jest? Liberalizm taki?

Woli Pan socjalizm? Wszystkim po równo? Taki system już w Polsce mieliśmy. Tyle,że nie wolno było wyjeżdżać za chlebem. Swoją drogą ci co wyjechali ni eMUSIELI tylko chceli. Dowodem na to jest liczba wolnych miejsc pracy.
Ja oddaję do budżetu 30% - 40% tych kwot, o których Pan pisze dzięki czemu otrzymuje swe dochody pewne grono studentów, emerytów, rencistów. Składam się na działanie publicznej służby zdrowia, dokładam się do składek koniecznych do wypłacania emerytur rolniczych i górniczych, itd.


2006-12-14
Gość serwisu pisze: http://akson.sgh.waw.pl/ksiazka/ksiazka.php?user=uid=karo,ou=People,dc=sgh,dc=waw,dc=pl

mgr Katarzyna ROCKA
Status Pracownik dydaktyczny

Książka kłamie?

Widocznie nie zaktualizowano danych. Proszę sprawdzic na stronie Katedry, ta jest bardziej wiarogodna.


2006-12-14
Gość serwisu pisze: "Stąd zresztą zrealizowany pomysł zlikwidowania stanowisk asystenckich (od tego roku nie ma juz nowych asystentów, są tylko tacy, którzy pracują od co najmniej dwu lat)."

Może pan wyjaśnić na jakich w związku z powyższym zasadach zatrudniona jest w SGH PANA CÓRKA?

Wystarczy sprawdzić listę pracowników Uczelni, by stwierdzić, że moja córka nie jest pracownikiem uczelni. A więc nie jest zatrudniona na zasadach warunkach...
Jest doktorantką w Kolegium Zarządzania i Finansów.


2006-12-14
Gość serwisu pisze: Czyli klasyczny na SGPiS, a teraz na SGH nepotyzm ten Sulmicki?

Nepotyzm? Tylko dlatego, że syn pracuje w tym samym miejscu gdzie pracował ojciec? Co w tym dziwnego, że dzieci kontynuują tradycje rodzinne?


2006-12-13
Gość serwisu pisze: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3790231.html

To na temat Pana Sumickiego. Może Pan napisze coś do Wyborczej. Mają duży problem z ustaleniem informacji o doktorze synu swojego ojca.

Co do nepotyzmu w SGH, SGPiS. Mam wymieniać nazwiska osób, których dzieci robią tam "karierę naukową", choć niczym szczególnym w trakcie studiów się nie wyróżnili, czasami ledwo się do SGH dostali, nie byli nawet stażystami, nie prowadzili zajęć a jednak pracę w SGH znaleźli. Tylko od kogo zacząć?

Bycie stażystą niczego nie dowodzi, bo liczba stażystów była "ostro" limitowana i większość przyjmowanych do pracy nie było stażystami.
Ledwo się dostali? A cóż to za kryterium? Tysiące dobrych kandydatów nie dostało sie na SGH bo zabrakło miejsc. Moim zdaniem wszyscy, którzy się dostali spełnili kryteria.
Nie prowadzili zajęć? A w jaki sposób mogli prowadzić? W większości przedmiotów nie ma ćwiczeń, a obowiązuje ogólny zakaz prowadzenia wykładów przez magistrów. To zreszta poważny problem strukturalny: jak znaleźć obciążenia dla asystentów. Stąd zresztą zrealizowany pomysł zlikwidowania stanowisk asystenckich (od tego roku nie ma juz nowych asystentów, są tylko tacy, którzy pracują od co najmniej dwu lat).
Co do "kariery naukowej". To określenie rozumiem jako zarezerwowane dla uzyskiwania doktoratów, habilitacji, profesur... Asystenci są (byli) z reguły wyrobnikami "noszącymi teczki za profesorem".


2006-12-13
Gość serwisu pisze: Proszę Pana. Gdyby syn pracował w fabryce, którą jego ojciec stworzył, to nic zdrożnego. To wręcz wspaniale, że chce kontynuować tradycje rodzinne i brać odpowiedzialność za prywatny biznes. Ale SGPiS a teraz SGH to państwowa szkoła a nie prywatny biznes! Nepotyzm jest tu na porządku dziennym. Dla porządku definicja:

Nepotyzm (z łacińskiego nepos - bratanek), pierwotnie system uprzywilejowania swoich krewnych przez papieży. W znaczeniu potocznym faworyzowanie krewnych (bliskich przyjaciół) przy rozdziale stanowisk i godności.

Zarzut faworyzowania krewnych trzeba udowodnić. Potrafi Pan udowodnić, że habilitacja i profesura Jana Sulmickiego nie wynikała z jego dorobku naukowego?


2006-12-13
Gość serwisu pisze: Dlaczego broni Pan wysokich stawek notarialnych?

Bo rosną koszty funkcjonowania, a odpowiedzialność się nie zmniejsza.


2006-12-13
Gość serwisu pisze: Myśli Pan jako, że jako byłemu członkowi Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, wypada Panu nazywać socjalistami i wystawiać cenzurki ludziom z PiS, wśród których takich oportunistów, którzy podpisali czerwoną legitymację szukać z lupą? Ma Pan może w życiorysie jakaś kartę opozycyjną? Walczył Pan (jak gross ludzi z PiS) o wolną Polskę, czy może budował socjalistyczną Polskę jako naukowiec ze Szkoły Głównej Planowania i ... Socjalizmu i cicho siedział jak strzelano w tym kraju do robotników?

Obawiam się, że dziś fakt, że ktoś jest wrażliwy społecznie, dla was, kryptoliberałów z PO (cel: wolność dla nas i naszych kolegów, niech cały kraj pracuje na nas), jest socjalizmem. Smutne. Wole taki "socjalizm" (wrażliwość społeczną) niż bandycki kapitalizm, w którym jednostki na plecach całego społeczeństwa dorabiają się ogromnych majątków (choćby takie jednostki jak szef banku, w którego radzie zarabia Pan pieniądze, pan Kott). Kapitalizm to są takie rodziny jak Blikle (mocno skrzywdzone za PRL notabene). To są majątki tworzone ciężką pracą od pokoleń. Ale Pan na pewno nie widzi rożnicy.

Nie, nie mam karty opozycyjnej. Ale też nie jestem kryptoliberałem, tylko całkiem jawnym liberałem (swoją drogą co za ciekawa konstrukcja: kryptoliberał?!? jeśli tacy są to właśnie wśród "wrażliwych społecznie"). Piłsudskiego też Pan totalnie odrzuca jako byłego socjalistę? I co ma ze sobą wrażliwośc społeczna z upaństwawianiem gospodarki?
No i jak zwykle nieźle Pan przesadza (jak to zwolennik PiS-u) nazywając to co mamy w Polsce "bandyckim kapitalizmem".


2006-12-12
Gość serwisu pisze: A to nie jest tak jak mozna przeczytac w wielu miejscach, ze Pan Sulmicki to "syn swojego ojca". Co Pan na to? Nazwisko Pawel Sulmicki, cos Panu mowi?

Oczywiście, wykładał ekonometrię dla Wydziału Handlu Zagranicznego. Patronuje jednej z sal w SGH.


2006-12-12
Hanka Mokotowianka pisze: A co pan, panie Marku o doktorze Sulmickim slyszał?

Ma habilitację. Jest pracownikiem Zakładu Strategii Zarządzania w Handlu Zagranicznym. Jest to zakład w Instytucie Handlu Zagranicznego i Studiów Europejskich w Kolegium Gospodarki Światowej. Jak wiadomo to Kolegium kultywuje tradycje byłego Wydziału Handlu Zagranicznego. To informacja dla tych, którzy pamiętają strukturę wydziałową SGPiS.


2006-12-12
Gość serwisu pisze: Jak Pan ocenia kandydata prezydenta RP na nowego prezesa NBP, dr hab. Jana Sulmickiego z SGH? PiS znowu promuje człowieka z SGH :)

Zawsze mówiłem, ze SGH to dobra uczelnia. Ma kandydatów dla różnych opcji politycznych.


2006-12-12
Gość serwisu pisze: Akcje ORLEN'u kupił Pan na GPW?

Tak, w ramach debiutu tej spółki na Giełdzie.


2006-12-11
Dorota pisze: Czy mogę roznosić ulotki bo szukam pracy na roznoszenie ulotek Bo jestem bardzo chętna od za ras mam19 lat i się uczę jeszcze i jestem uczciwa mówię szczerze to

Pewnie tak, ale nie u mnie. Przykro mi, dla mnie "ulotkami" są obecnie te pytania/odpowiedzi, których dystrybucją zajmują się wirtualne krasnoludki...


2006-12-09
Gość serwisu pisze: Gra Pan na giełdzie??

Nie, nie gram. Ale mam akcje NFI i ORLENU.


2006-12-07
Gość serwisu pisze: Fajnych zastępców dobrała sobie Pańska faworytka HGW. Leszek Miller i jego ludzie wiecznie żywi! Gratuluję :) Układ wraca...

Lepsi niż obecni wicepremierzy...


2006-12-06
Gość serwisu pisze: Lepsi w czym? Potrafią lepiej kombinować jak tu okraść obywatela? Brawo!

No, w tej sprawie to nikt socjalistom z PiS nie dorówna.


2006-12-05
Gość serwisu pisze: Znowu Pan Senator nie zauważył, nie wiedział, nie czytał... ach ci Warszawiacy od pokoleń, z głowami w chmurach... normalnie F-16.

Nie zauważyłem, choć wielokrotnie spotykałem się z Panią Prezydent, wiele razy z Nią rozmawiałem, obserwuję Jej zachowania, itd.


2006-12-03
Gość serwisu pisze: Tak sie Pan dziwi, Panie Senatorze, a czy bycie feministka to cos zlego?

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,3763056.html

Nie komentuję czy to coś złego, czy dobrego, lecz to, że nie zauważyłem by tak było...


2006-12-01
Gość serwisu pisze: Bardzo nieładne jest dzielenie ludzi mieszkających w Warszawie według schematu, który Pan prezentuje. Bardzo brzydkie jest pisanie, że ci którzy głosowali na Marcinkiewicza, to "tacy Warszawiacy jak on". Pani HGW już zaczyna się kompromitować, choćby wywiadem dla "GW" i opowieściami o feminizmie i parytetach, bo "kobiet i mężczyzn na świecie jest mniej więcej tyle samo" a w biznesie i polityce jakby tego nie widać. Parytetów jej trzeba! Zmuszania kobiet na siłe by szły droga karierowiczostwa, nie rodziły dzieci, żyły same, w końcu kończyły u psychiatry, bo do tego to zmierza. Chore, chore... Feministki nie zdają sobie sprawy, że głosząc to co głosza piłują gałąź na której siedzą. Czekamy na kolejne złote myśli Pani Prezydentki (bo pewnie tak trzeba ja nazywac):)

Pana Senatora po prostu proszę o niedzielenie ludzi na lepszych i gorszych Warszawiaków. Bo to takie polskie, takie płytkie. Niech Pan zapyta w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, miastach które urosły na pracy tych którzy do nich przyjeżdzali i przyjeżdzają czy ktoś tam robi takie podziały...

Nigdy nie pisałem, ani nie mówiłem, że są lepsi i gorsi. Pisałem, że są różni i kieruja się różnymi kryteriami w swych ocenach kandydatów w wyborach. HGW feministką??!?!! Nie zauważyłem.


2006-12-01
Gość serwisu pisze: Eh! Eh! :)

No, tośmy sobie porozmiawiali.


2006-12-01
Gość serwisu pisze: Jak Pan ocenia postać 25-letniego wiceministra skarbu, absolwenta SGH, Michała Krupińskiego? Zna Pan tę osobę z czasów kiedy był Pan rektorem SGH? Dziś w Wyborczej obszerny artykuł na jego temat, z którego niewiele ponad to, że chłopak chce coś robić. Nie za młody??

Skończył studia w 2003. Pisał pracę u prof.dr gab. E.Kaweckiej - Wyrzykowskiej, bardzo dobry student.


2006-12-01
Gość serwisu pisze: Dlaczego Pan tak kategorycznie pisze, że Warszawiacy nie chcą włądzy PiSu? 47% zagłosowało na Marcinkiewicza na litość boską! To oni już zdaniem Pana (czy PO?) nie są Warszawiakami?!

Dyskusję o Piskorskim sam Pan sprowokował pisząc o kredycie, którego nie było a teraz Pan pyta "co to ma wspólnego". No ma tyle, że to był poprzedni prezydent Warszawy z PO i należy pamiętać jak skończył. Afera za aferą, "układ warszawski", aresztowali współpracownicy i jeszcze lasy. Szkoda, że ludzie tak szybko zapomnieli.

Bo moim zdaniem na k.Marcinkiewicza zagłosowali warszawiacy tacy jak On, tzn zameldowani tu od paru miesięcy lub paru lat. A więc nie warszawiacy od pokoleń. A od takich słyszę opinie potwierdzające to co pisałem.
A co do "układu" ostatnio Julia Pitera wskazała, że członkowie tego "układu" pracowali w ostatnim czasie we władzach warszawy jako ludzie PiS-u...


2006-11-30
Gość serwisu pisze: 1. Czy Pani Pitera, która Pan cytuje, wyjaśniła już sprawę mieszkania, które chciała wyłudzić od miasta?

2. Pięknie Pan podzielił Warszawiaków. Na "od pokoleń" i "przyjezdnych". Wie Pan co? Świat ma miliardy lat, a to miasto trochę mniej. Wszyscy tu kiedyś przyjechali, przyjeżdzają, będą przyjeżdzać. Zaszokował mnie Pan tą opinią. Niegodna, typowa dla grona tych mieszkańców Warszawy, którzy za przeproszeniem "wyżej srają, niż głowę mają", najczęściej zresztą elit z PRL, która się dorobiła i tytułów i majątku kosztem całego kraju. Eh!

q. Tak, wyjasniała.
2. Bardzo to mało eleganckie...(to co w nawiasie).
A ci o których piszę, że są w Warszawie "od pokoleń" są tu od czasów przedwojennych(dla uproszeczenia: przed II Wojną Światową, choć - to też jest punkt odniesienia w czasie - kamienica w której mieszkam była budowana przed wojną japońską...), a nie z czasów kolejnych zmian ekip rządzacych.
Eh!


2006-11-30
Gość serwisu pisze: Moim zdaniem argumentacja, iż na Marcinkiewicza głosowały osoby napływowe jest co najmniej naciągana, bo trudno na to znaleźć dowody. Obie strony sobie to sobie zarzucają (że kandydata popierali "nieprawdziwi" Warszawiacy), tak jakby ludzie mieszkający w stolicy od kilku lat byli wyborcami "gorszej kategorii" - i mówi to rodowity Warszawiak, taki co to już babcia itp. Trochę mi to przypomina sytuację, w której media odtrąbiły że 80% wyborców Borowskiego głosowało na HGW, podczas gdy przedstawione wyniki badań mówiły jedynie że spośród GŁOSUJĄCYCH W DRUGIEJ TURZE wyborców Borowskiego z pierwszej tury 80% głosowało na kandydatkę PO, nigdzie nikt nie podał, o ile mi wiadomo, ilu też wyborców Borowskiego w ogóle się pofatygowało na drugą turę.

Natomiast prawda jest taka, że poparcie dla PiSu dużo lepiej oddaje wynik wyborów do Rady Warszawy i rad dzielnic, niż wynik II tury. W II turze oboje kandydaci otrzymali poparcie w granicach 40-50%! Niesłychane, jacy oni popularni! Natomiast prawda jest taka, że PO cieszy się w Warszawie nawet większym poparciem, niż HGW (wystarczy porównać poparcie dla kandydatki z wynikami w/w wyborów do rad), a PiS - dużo niższym niż atrakcyjny Pan Kazimierz. I tyle - większość Warszawiaków powiedziała PiSowi dziękuję, nawet jeśli spora część poprosiła o jeszcze.

Radosny uśmiech na mojej twarzy wywołała opinia o "prostych" i "niezdolnych". Jak nic wpisuje się to w schematy myślowe stosowane przez J. Kaczyńskiego, zgodnie z którymi każdy zmyślniejszy od niego jest potencjalnym wrogiem. Odraża mnie propagowanie takiego myślenia przez PiS, propagowanie niechęci do ludzi inteligentych, wykształconych (pomijając kwestię poziomu edukacji w Polsce i wartości tzw. "wyższego wykształcenia", o maturze nie wspominając) czy też po prostu takich, którzy odnieśli w życiu mniejszy lub większy sukces.

Oczywiście najlepiej żeby rządzili nami nieudacznicy, nieucy i prostacy, wtedy na pewno nie będzie afer. I w ogóle nic nie będzie, w myśl postulatów pewnego kandydata na fotel prezydenta pewnego miasta, który tak nas śmieszy głównie dlatego, że jest jedynie odrobinę przerysowaną karykaturą polityków partii rządzącej.

Skomentuję jedynie wątek o "wyborcach gorszej kategorii". Nie chodzi mi o "gorszą", lecz po prostu "inną". Znam wypowiedzi wielu osób, ktore podejmują pracę w Warszawie - "moim mieście", jak spiewa Czesław Niemen - i zostają tu tylko dlatego, że w ich rodzinnych stronach jest kłopot z pracą, albo dlatego, że to co mogą tam uzyskać jest poniżej ich aspiracji. Niestety, te osoby nie oceniają (postrzegają?) Warszawy jako miejsca realizowania swych życiowych celów, nie znają problemów i historii tego Miasta, mają inną perspektywę niż ci, którzy żyją tu od pokoleń, którzy sie tu urodzili, którzy tu będą pochowani w grobach rodzinnych, i co więcej nie bedzię im obojętne na to będzie którym cmentarzu!
Oczywiście. To pewnie problem każdej stolicy... Ale czy nie wolno mi mieć innego pogladu?
Swoją drogą jestem przyzwyczajony do tego, że mam poglądy odmienne od większości... Także mój pogląd na nową ustawę o szkolnictwie wyższym paręnaście miesięcy temu był uznawany za opinię "oszołoma", a teraz nawet ówcześni jej entuzjaści proponują liczne poprawki lub wręcz nowelizację.


1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-500 | 501-550 | 551-600 | 601-650 | 651-700 | 701-750 | 751-800 | 801-850 | 851-900 | 901-950 | 951-1000 | 1001-1050 | 1051-1100 | 1101-1150 | 1151-1200 | 1201-1250 | 1251-1300 | 1301-1350 | 1351-1400 | 1401-1450 | 1451-1500 | 1501-1550 | 1551-1600 | 1601-1650 | 1651-1700 | 1701-1737

Tutaj można zadać pytanie...


Biuro Senatorskie Marka Rockiego, pl. Jana Henryka Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa, tel. (22) 892 06 95, fax (22) 892 06 95