Z archiwum Senatora RP

Z archiwum Rektora SGH

Z archiwum Dziekana KAEWyszukiwanie:      

1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-500 | 501-550 | 551-600 | 601-650 | 651-700 | 701-750 | 751-800 | 801-850 | 851-900 | 901-950 | 951-1000 | 1001-1050 | 1051-1100 | 1101-1150 | 1151-1200 | 1201-1250 | 1251-1300 | 1301-1350 | 1351-1400 | 1401-1450 | 1451-1500 | 1501-1550 | 1551-1600 | 1601-1650 | 1651-1700 | 1701-1720

2007-07-23
Gość serwisu pisze: Dzień dobry!
Chciałem Panu senatorowi polecić ciekawy wywiad z JKM w Salonie politycznym Trójki.

PS. Radzę włączyć wersję dźwiękową dostępną u dołu strony

http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/?id=11568

Czytam regularnie "Najwyższy Czas", to znane czytelnikom poglądy JKM. Ciekwe jest to, że puszczone w "Trójce".


2007-07-22
Gość serwisu pisze: PO zgłosiła 19 wniosków o odwołanie poszczególnych ministrów.
Mam takie pytanie, jakie Pan ma zastrzeżenia do pracy min.Ziobro Kaczmarka Gęsickiej Gilowskiej Ujazdowskiego i Religi? czy nie wydaje sie panu ten pomysł za nie mądry?

Uzasadnienia do wniosków sa przygotowywane przez gabinet cieni.
Moje osobiste zasrzeżenie? Np. prof. Religa nie akceptuje zmian w systemie proponowanych przez OZZL i upacie twierdzi, że lekarzom chodzi tylko o podwyżki. A przecież w ich koncepcji podwyżki mają być jednym ze skutków reformy, ale nie jej celem.


2007-07-22
Gość serwisu pisze: Kto jest winny nie wyjaśnienia sprawy śmierci gen.Papały? Czy nie wydaje się panu iż ta cała nagonka na min.Ziobro jest nieuzasadniona gdyż oskarża się osobę która chcę wyjaśnić tę sprawę. Ponadto chciałbym się dowiedzieć czy Leszek Miller powinien mieć kaca moralnego?

Nie słyszę nagonki na min.Ziobro. Słyszę natomiast, że widocznie wniosek był źle przygotowany, jeśli niezależny sędzia nie uznał przedstawionych argumentów za wystarczające.
Z jakiego powodu L.Miller miałby mieć kaca? Przecież to zabójstwo miało miejsce w czasie rządów AWS i nie Miller nadzorował początki śledztwa.


2007-07-19
grzelak pisze: Ciągle ostatnio Pana o coś pytam... ;).

Ale, ale. Nie doprowadza Pana do szału widok "liberalizmu" partyjnych kolegów i koleżanek ? Szczerze powiem, że myślałem, że z krzesła spadnę jak dowiedziałem się, że pomysłem PO (słowami p. poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej) na likwidację abonamentu RTV jest... zastąpienie dotacji na media publiczne z abonamentu dotacjami z Ministerstwa Kultury!

Szerzej się rozpisałem na ten temat na blogu:
http://grzelak.salon24.pl/24246,index.html

Domyślam się, że Pana zdanie jest podobne ? Tzn. zlikwidować media publiczne ;)?

Jeszcze jedno: kibicuje Pan Ronowi Paulowi ;)?

No... Troche przesady w Pana opinii co do poglądów PO. W wypowiedzi Pani Poseł wyraźnie wyraźnie stweirdza, ze PO chce likwidacji abonamentu. A to, że pewne programy mogą być zamawiane przez rząd (i opłacane z podatków) to oczywiste. Podobnie wyobrażam sobie reformę finansowania szkolnictwa wyższego: generalna odpłatność (oczywiście przy totalnie obniżonych podatkach), ale Państwo może zamawiać w uczelniach kształcenie na konkretnych kierunkach. Edukacja jest inwestycją, która powinna przynieśc zwrot w postaci wzrostu dochodów, ale można sobie wobrazić, że społeczeństwo za pośrednictwem rządu zamawia na przykład wykształcenie pewnej liczby urzędników państwowych.
Ron Paul, liberalny kandydat na prezydenta USA? Oczywiście.


2007-07-17
grzelak pisze: A propos Prawicy RP: nie ma Pan wrażenia, że mimo wszystko ich program gospodarczy jest... mniej więcej na podobnej stopie liberalizmu co program (!?) Platformy ?
Współpraca na linii PO - PRp - UPR byłaby na pewno gwarantem największej liberalizacji polskiej gospodarki.

Jeszcze dwa pytania:
Wolałby Pan koalicję z PiS czy SLD ?
Jaki jest Pana stosunek do Unii Europejskiej i np.: sprawy Traktatu Reformującego ?

Co do zasięgu myśli liberalnej... Mam wątpliwości, mimo tego, że jestem optymistą, to jeszcze chyba nie nasz czas. Kilka tygodni temu Pani Senator Tomaszewska w toku dyskusji nad obniżeniem składek ZUS powiedziała z trybuny senackiej: "...nastąpi rozwarstwienie płac, a to przecież nie jest sprawiedliwe..."
Odpowiadając na pytania:
- biorąc pod uwage ludzi,których poglądy znam, wolę PiS, choć oficjalny program nie jest do zaakceptowania;
- głosowałem przeciw wejściu, z powodów biurokracjii jej kosztów. Podoba mi się postawa Wielkiej Brytanii.


2007-07-17
Gość serwisu pisze: Czy w PO jest duzo osob posiadajacych takie zdrowe poglady gospodarcze jak Pan(podatek poglowny, prywatne lecznictwo itp.) czy czuje sie Pan tam moze osamotniony? Niestety w wypowiedziach publicznych czlonkow PO nijak nie widac tego liberalizmu...

Może nie jestem w większości, ale nie jestem też osamotniony.


2007-07-17
Gość serwisu pisze: Obejmie Pan jakiś fotel w przyszłym rządzie PO-SLD? :)

Moje poglądy są zbyt liberalne jak na taką kolaicję. I z tego powodu odrzucam jej mozliwość.


2007-07-17
grzelak pisze: Świetna odpowiedź w sprawie kanonu lektur - muszę przyznać, że dziwi mnie głos skrajnie zdrowego rozsądku w PO ;), bo niewielu już chyba takich zostało. Liczę, o czym już pisałem, że nadzieja na na Pana bliższą współpracę z UPR istnieje.

Teraz pytanie: jak Pan ocenia program gospodarczy Prawicy RP (dostępny na ich stronie: dokument "Narodowy Kapitalizm")? Mi się wydaje, że to kolejny półśrodek, ale i tak chyba dużo bardziej liberalny, niż propozycje PiS ?

O ile można mówić o jakimkolwiek liberliźmie w PiS... Szczerze mówiąc zdziwiłem się, gdy usłyszałem z gruntu liberalne poglady Posła Zawiszy, odcinającego się od PiS. "Kapitalizm dla Polaków" brzmi nieci dziwnie, jak popierwać wolny rynek ograniczając go do jednego narodu? Ale ogólnie rzecz biorąc kierunek nie jest zły.


2007-07-17
Mściwy Buchalter pisze: Szanowny Panie Profesorze,
co Pan Profesor sądzi o studiowaniu równolegle MIESI i prawa na UW? Czy prawo w takim połączeniu może być czymś więcej niż kierunkiem robionym hobbystycznie? Jakie według Pana Profesora są obszary zawodowe, w których umiejętności zdobyte na obydwu kierunkach można wykorzystać jednocześnie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Trudne zestawienie. Chyba trudno być tylko hobbystycznie prawnikiem. Nie znam szczegółów, ale jak mi się wydaje te studia wymagają sporego zaangażowania czasowego.
Nie przychodzi mi na myśl konkretny zawod, ale to co wspólne w tych kierunkach to analityczne myślenie. Zwyczajowe połaczenie to: prawo plus kierunek "opisowy" (np. finanse). MIESI dostarcza umiejętności i narzędzi. Daje "ilościowe" podejście do problemów i być może to zbliża te kierunki.


2007-07-16
Gość serwisu pisze: Rokita i Buzek bede vice PO...co Pan o tym?

Czemu nie? Co prawda, pierwszym krokiem prof. Buzka koniecznym dla realizacji tego planu musi być wstąpienie do PO.


2007-07-12
Gość serwisu pisze: MIESI, rzecz jasna miałam na myśli.
Zdaję sobie sprawę, że Pan Profesor oczywiście domyśliłby się, ale jak przystało na cybernetyka wytknąłby mi, że takiego kierunku nie ma :)

Z pewnościąś niczego bym nie "wytykał", bo sam używam tej nazwy.


2007-07-12
Gość serwisu pisze: Czy w następnym roku absolwenci polonistyki będą również mogli ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie - stacjonarne II stopnia w Szkole Głównej Handlowej?

Dajmy na to np. na MISI ? :)

Zgodnie z Ustawą i ideą studiów dwustopniowych, tak. Praktycznie może to jednak oznaczać, że będą musieli uzupełnić to, co studenci SGH na tym kierunku robią na licencjacie.


2007-07-09
Student IV roku SGH pisze: Dzień Dobry, Panie Profesorze,

W związku z rekrutacją na studia II stopnia magisterskie mam pytanie: Ile osób zostało przyjętych na studia stacjonarne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Takie pytanie w tym serwisie?
Około 300, a więc mniej niż na niestacjonarne. Pewnie wynika to z tego, że kandydatami są absolwenci studiów zaocznych, a więc w większości pracujący. Oznacza to, że wolą płacić za studia, ale móc pracować. Z drugiej strony liczba studentów przyjetych na studia zaoczne II stopnia bedzie znacząco niższa niż w latach ubiegłych.


2007-07-09
Gość serwisu pisze: Jak się działa w Polskim Komitecie Olimpijskim z takimi ludźmi jak Artur Piłka (wiceprezes PKOl), właśnie zatrzymany za narkotyki? Prawdziwi sportowcy, co?

Ad niżej: Paweł Zalewski prowadził zajęcia z Międzynarodowych Stosunków Politycznych.

Artur Piłka był w Zarządzie PKOL tylko kilka miesięcy, głównie był (jest?) Prezesem Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.
Nie rozumiem dlaczego z tego, ze jedna osoba jest zatrzymana wyciąga Pan wniosek uogólniający.


2007-07-08
Gość serwisu pisze: chciałaby zawrzeć związek małżeński, ale mój narzeczony idzie wkrótce do wojska(kwestia 2-och miesięcy) za miesiąc bierzemy ślub a przyszły mąż będzie jedynym pracownikiem bo ja się jeszcze uczę. czy możemy liczy na jakieś środki ze strony wojska na moje utrzymanie?

Polecam skorzystanie z serwisów MON. Sprawy służby wojskowej nie były dotąd tematem mojego szczególnego zainteresowania. Jeśli "Mloda_17@buziaczek.pl" ma - jak sadzę - dostęp do internetu to powinna sprawdzać w stosownych Ustawach.


2007-07-08
Kto pyta nie błądzi pisze: Panie Senatorze! Czy mógłby Pan przedstawić po krótce działalność Sejmową posła Platformy Obywatelskiej ziemi poznańskiej Arkadego Fiedlera?

20 wypowiedzi, 12 interpelacji, 12 oświadczeń, członek dwu Komisji: Łączności z Polakami za Granicą oraz Mniejszości narodowych i Etnicznych.


2007-07-08
Gość serwisu pisze: Panie Senatorze - a co sądzi Pan o twórczości Witolda Gombrowicza? Zachwyca? Nie zachwyca? Powinna pozostać w kanonie lektur szkolnych?

Uważam, że nie powinien istnieć kanon ustalany przez jakiegokolwiek urzędnika czy mnistra. Kanon tworzy się samoistnie. Przecież tak zwane "kultowe filmy" nie są "kultowe" bo tak postanowił jakiś minister.
Gdy wypowiadam ten pogląd słyszę, że mogą byc kłopoty z formułowaniem tematów (pytań) na egzaminach (np. maturalnych). Odpowiadam tak: pytania trzeba formułować tak, by odpowiedź nie wymagała znajomości konkretnego autora i konkretnego dzieła. Ale to wymaga większego nakładu pracy od sprawdzających, a dla nich - z pewnością - lepszy jest ustalony przez ministra kanon, bo z góry wiadomo jakie moga być pytania i czego trzeba szukać w odpowiedziach.


2007-07-08
Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Profesorze,
przy okazji ostatnich wydarzeń dowiedziałem się , że poseł Paweł Zalewski był pracownikiem w SGH w latach 1991-1996. Wie może Pan Profesor jakie zajęcia prowadził wtedy?

Jakie zajęcia prowadził nie potrafię powiedzieć (nie mam dostępu do archiwum obciążeń dydaktycznych), ale wiem jakie zgłosił do oferty dydaktycznej (w SGH studenci wybierają zajęcia i wykładowców). Po pierwsze był pracownikiem katedry Studiów Politycznych kierowanej przez prof. Wojciecha Roszkowskiego (obecnie jest Eurodeputowanym z ramienia PiS, urlopowany w SGH). W tej samej Katedrze pracował wówczas także Kaziemierz Michał Ujazdowski.
Z "Informatora SGH" (czyli spisu oferowanych wykładów) wynika, że P.Zalewski zglosił na III poziomie (przedmioty kierunkowe dla kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne): Międzynarodowe Stosunki Polityczne oraz Systemy i doktryny polityczne (taki sam wykład zgłaszał też K.M.Ujazdowski), a na V poziomie (przedmioty swobodnego wyboru): Aktualne problemy krajów Europy środkowej i wschodniej oraz Polska polityka zagraniczna 1918 - 1989.


2007-07-08
Gość serwisu pisze: Disziejszy "Dziennik"

"PO już nie lubi Gronkiewicz-Waltz

Nie ma ich już wielu. A ci, którzy są, mówią "dość". Hanna Gronkiewicz-Waltz traci poparcie ostatnich sojuszników w Platformie Obywatelskiej - pisze "Życie Warszawy". Wszystko dlatego, że prezydent Warszawy nie jest posłuszna władzom PO i nie stara się bronić tych, którzy są po jej stronie.
REKLAMA
czytaj dalej...

Gronkiewicz-Waltz zamiast otaczać się ludźmi Platformy, woli rozdawać stanowiska bezpartyjnym albo osobom związanym z Lewicą i Demokratami. Ale ostatnio zdarzyło się jej zatrudnić nawet działacza Samoobrony. Urzędnicy zapewniają, że Mieczysław Magierski ma niezbędne kwalifikacje, a Platforma na jego miejsce proponowała "byłych zomowców albo ludzi z wykształceniem średnim zawodowym".

Jednak takie działania zniechęcają do prezydent Warszawy ostatnich stronników. Urzędnicy mówią, że Gronkiewicz-Waltz powinna się pośpieszyć, jeżeli rzeczywiście chce coś w stolicy zrobić. Bo starzy członkowie partii mają do niej uraz, a nowych nie potrafi sobie pozyskać - tłumaczy Maciej Białecki, który odszedł z PO."

Pan dalej wspiera Bufetową? Może z korkami w Warszawie coś by zrobiła? Takich jak teraz nie pamiętają najstarsi górale!

Wspieram. Korki z powodu remontów, a ich skala wynika z dotychczasopwych zaniedbań w tym zakresie. Nie lubie tych korków, sam w nich stoję, ale po pierwsze kiedyś te remonty trzeba zrobić, a po drugie lepiej w lecie niż w zimie. Oczywiście: można je robic intensywniej, na dwie, może i trzy zmiany.


2007-07-06
Gość serwisu pisze: skad pan jest

z Żoliborza, a obecnie ze Śródmieścia.


2007-07-03
Gość serwisu pisze: co Pan uważa na temat UKSW?

Sympatyczna uczelnia, najmłodszy uniwersytet w Warszawie. Ma dobre tradycje Akademii Teologii Katolickiej, ale część wydziałów istnieje od niedawna.
Kłopotliwe dojście przez park.


2007-06-26
Gość serwisu pisze: Przecież "Rz" to teraz podobno prawicowa tuba prawicowego rządu PIS. Jak Pan może to czytać? :)

Podobno. Ja tego, aż tak nie odczuwam. Publikują teksty krytyczne wobec PiS i koalicji, publikują dobre felietony, warto czytać.


2007-06-25
Gość serwisu pisze: czemu Pan nie prowadzi bloga np. na bankierze czy moneyu

Nie jestem tak "wylewny" i nie mam tyle czasu by pisać tyle co autorzy blogów.


2007-06-25
Gość serwisu pisze: czemu HGW jest tak miernym prezydentem?? o boże...głosowałem na nia..i nic nie widze żeby cokolwiek zrobiła...czyzby Kaczor bis...
prosze nie pisać że PiSowi wolno a Wam nie..bo na Pana juz też nigdy nie zagłosuje.

Dajmy Jej chwilę na działanie...
Poprzedni Prezydent z PO był nieco zbyt medialny, ale trochę po sobie zostawił.


2007-06-25
Gość serwisu pisze: 1) czy podatek katastralny który i tak musimy wprowadzić jest dobrym podatkiem?
2) czy zawetowanie obniżenia składki rentowej to dobry pomysł
3) czy jest pan zadowolony z wyników szczytu w Brukseli
4) co pan sądzi o panu Krzyśkowi Bukielowi
5) czy pielęgniarki powinny być usunięte siłą z kancelarii PRM
6) Lepper mówi ze polskie huty zostały sprzadane za 6mln a ich wartosc wynosiła 6mld, czy to prawda czy kłamstwo jeśli kłamstwo to jak było naprawdę
7) Jaka gazetę pan uważa za najbardziej wiarygodna
ps.czyta pan NaCzas?

1) wolę podatek pogłówny, on realizuje ideę rownego pokrywania przez obywateli kosztów zadań wykonywanych przez państwo;
2) moim zdaniem: nie, to obniżenie jest co prawda połową kroku, ale w dobrym kierunku;
3) nie, Niemcy uzyskali to co chcieli;
4) popieram Jego projekt zmian w zasadach finansowania służby zdrowia, choć uważam, że projekt ustawy jest niedopracowany;
5) nie, bo to nic nie załatwia;
6) wartość można ocenić na podstawie oferty kupna, czy były takie oferty?
7) oczywiście, ze czytam Najwyższy Czas (czasami nawet publikują tam moje teksty..) i jest to moje ulubione źródło dobrych komentarzy, czytam też "Rz".


2007-06-21
Gość serwisu pisze: Witam:) interesuje mnie następująca kwestia: czy w dobie nieustających zmian na SGH można być jeszcze czegokolwiek pewnym i wierzyć coraz to nowym, przeczącym sobie wzajemnie komunikatom, dotyczącym systemu kształcenia na studiach licencjackich? nadal nie jasne - przynajmniej dla mnie - jest czy decydując się na dwa kierunki będzie możliwość np. w przeciągu drugiego roku studiów zrezygnowania z jednego z kierunków? Na stronie sgh jest informacja iż nie można wycofać sie z wyboru przedmiotu, ale jaka jest sytuacja odnoście kierunków?
Interesuje mnie również czy wybór kierunku kształcenia na studiach 2. stopnia jest uzależniony od kierunku ukończonych studiów licencjackich? Czy kończc msg na licencjacie nie będę miała problemów ze zrealizowaniem programu firy na studiach drugiego stopnia?
Ciekawi mnie co Pan myśli o FiRze? Czy naprawdę jest to tak nudny kierunek? Czy nie jest czasem tak, ze w niedalekiej perspektywie FiRa będzie dzielić z ZiM kiepską reputację? czy to prawda, ze SGH nie jest uczelnią na której można studiować kierunki typu msg (słyszałam, że ich poziom na esgiehu jest kiepski)?

Pozdrawiam serdecznie,
S.

Zanim odpowiem: co tu jest grane? W tym serwisie mam pytania o SGH, a w "dziekańskim" o sprawy polityczne....
Odpowiadam: nieczego nie można być pewnym. Zbyt szybko SGH weszła w nowy system. Nie sformułowano ogólnych zasad, a przyjęto daleko idące rozwiązania. Na przykład przyjeto, że studia maja trwać trzy lata, choć ustawa mówi sześć-osiem semestrów.
Z wyboru przedmiotów mozna się wycofać, bo jest taki zapis w uchwalonym właśnie regulaminie studiów, a w konsekwencji MUSI być mozliwość zmiany wyboru kierunku. Tu wychodzi na jaw błąd Ustawy: to z niej wynika koniecznośc zadeklarowania kierunku do końca drugiego semestru. Ustawa nie mówi nic o ewentualnej zmianie, ale też nie mówi, że nie wolno zmienić, a WIEC WOLNO go zmienić.
Co do wyboru kierunku na magisterskich. Nie ma zakazu wyboru kierunku innego niż na licencjacie (to dotyczy także kierunku całkiem innego).
Co do FiR - nie mam opinii.
SM na SGH to - moim zdaniem - dobry kierunek (bo z nachyleniem ekonomicznym).


2007-06-20
Gość serwisu pisze: 2007-06-18
Gość serwisu pisze: Nie ladnie taki prywatny lobbing ekonometryczny tu uprawiac... ;) Ciagle to MIESI i MIESI, a to wyzsza srednia, a to 'lepsza' praca... Inne kierunki studiow w SGH nie sa gorsze!!! ;)

Oczywiście, że są różne kierunki. To nie lobbing, tylko czysta informacja.

---
Informacja, ktora ma na celu wywarcie wplywu na podjecie decyzji o studiowaniu danego kierunku? :-)

Czy uprawiam lobbing? Tak. Jestem szczerze przekonany, że to dobry kierunek studiów. I wyrażam ten pogląd otwarcie. Nie uprawiam przy tym czarnego PR wobec innych kierunków.


2007-06-20
Gość serwisu pisze: Ja nie napisałem, że Dutkiewicz miałby być prezydentem Polski :) Ale w Pana odpowiedzi widzę wyraźną sugestię ;) No i po co bronić nieudolnego Tuska, którego jedynym sukcesem w ostatnim roku jest uczynienie z własnej córki bohaterki serwisu plotkarskiego www.pudelek.pl ?

A widział Pan Nelly Rokita w "Teraz My" wczoraj? Ależ pochwaliła Kaczyńskich. Chyba zbierze się rada PO ;)

Utrzymanie PO w jedności w okresie po wyborach, w których Platforma nie uzyskała oczekiwanego wyniku jest sukcesem.


2007-06-20
Gość serwisu pisze: Nie ladnie taki prywatny lobbing ekonometryczny tu uprawiac... ;) Ciagle to MIESI i MIESI, a to wyzsza srednia, a to 'lepsza' praca... Inne kierunki studiow w SGH nie sa gorsze!!! ;)

Oczywiście, że są różne kierunki. To nie lobbing, tylko czysta informacja.


2007-06-19
Gość serwisu pisze: Czy wodzowi Pana partii Donaldowi T. znowu nie chce się pracować? Wyjechał już na wakacje? A może kwestią miesięcy jest to co sugeruje prasa, że zastąpi go na stanowisku szefa Platformy sprawny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz?

Każdy ma swoje kompetencje i swoje cele. Dobry prezydent miasta niekoniecznie jest dobrym prezydentem. A o zmianach we władzach PO na razie piszą media szukające tematów...


2007-06-19
Gość serwisu pisze: Tralala to raczej z przeuczenia się...

No to zalecam chłodne kąpiele.


2007-06-18
Gość serwisu pisze: Tratata sesja lala! :)

Czy mam rozumieć, że to odprężenie po sesji? Czy skutek nadmiaru pracy i upału?


2007-06-18
Gość serwisu pisze: Nie no, gwoli ścisłości! W 1999 roku nie było plakatu z Seanem Connerym. Był to plakat z ... Panem, który zachęcał do przyjścia na pokaz filmu... "The Rock" do kina Overground. A główną rolę w filmie "The Rock" zagrał oczywiście...

:)

O! Ktoś to jeszcze pamięta! Cieszę się, tamta kampania wyborcza była dość długa, ale pełna wydarzeń i osób tkwiących w mojej pamięci.


2007-06-18
Absolwentka SGH 2007 :) pisze: Szanowny Panie Profesorze,

czy dostępne są statystki ocen dyplomowych absolwentów SGH? Czy wiadomo, jaki odsetek studentów kończy studia z oceną 5.5, 5?

Pozdrawiam,

Absolwentka 2007 ;)

Nie ma w tej chwili dokładnych statystyk. Liczba dyplomów z oceną celującą jest mniejsza niż 5%, bardzo dobrych jest duże, ale mniej niż parę lat temu (na skutek zmiany progów). Podobno najwięcej celujących jest na MIESI...


2007-06-18
MG pisze: Szanowny Panie Senatorze, czy widzi Pan, mając w perspektywie blokowanie list wyborczych, szansę na zblokowanie się w bloku jedynie UPR i PO ? Czy można liczyć na Pana lobbing w tej sprawie ?

I jeszcze jedno. Czy byłby Pan gotów wystartować właśnie z listy UPR, gdyby była taka możliwość ? Wydaje się, że dzięki blokowaniu list wszyscy prawdziwi liberałowie nie będą musieli bać się straconych głosów i mogą zagłosować na UPR. Koalicja UPR-PO oznaczałaby wielki skok do przodu w Polsce - przyłożyłby Pan w miarę możliwości do tego rękę?

Ciekawa koncepcja. Z pewnością poglądy reprezentowanw w PO są (spośród innych partii) najbliższe UPR. Lobbing w tej sprawie? Oczywiście, tak. Start z listy UPR w takiej sytuacji? To możliwe.


2007-06-17
Gość serwisu pisze: A czy Pan by umarł za pierwiastek?

W tej dyskusji brak mi rzeczowych argumentów. Na przykład tabeli wskazujacej na potencjalną siłę Polski w rożnych systemach głosowania, analizę różnych teoretycznie możliwych koalicji, itd. Po prostu nie wiem dlaczego liczba ludności ma być podnoszona do potęgi 1/2, a nie na przykład 2/3?


2007-06-16
Gość serwisu pisze: Czy zdarzyło się kiedyś, by ktoś pomylił Pana Senatora z Seanem Connerym? Obaj panowie jesteście do siebie bardzo podobni!

Pomylił? Nie, ale w toku kampanii wyborczej (wybory rektorskie w 1999) studenci z koalicji ILS (Inicjatywa Lepsze Studia) posłużyli się plakatem z Seanem Connerym.


2007-06-14
student SGH pisze: Co pan myśli o uruchamianym na studiach licencjackich kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze? Jako student I roku waham się nad jego wyborem.

Jest to kierunek "odtwarzany". Istniał przez lata przed reformą naszej uczelni i przed wejściem w życie poprzedniej Ustawy (przed rokiem 1990). Po reformie przemianowano go na MSGiP (... i Polityczne). Natępnie Ministerstwo i Rada Główna Szkolnictwa Wyższego zdecydowały, ze ten kierunek ma nosić nazwę Stosunki Międzynarodowe (jednocześnie przyłączono do MSGiP takie kierunku jak amerykanistyka). Wtedy w SGH uruchomilismy dwie wersje tego kierunku: SM(E) i SM(P). Ta pierwsza to z grubsza obecny kierunek MSG, a ta druga to po trosze obecne SM i obecna "europeistyka". Tyle o historii. Zalety? Unikalność, ten kierunek jest stworzony na wniosek SGH i Akademii Ekonomicznych i tylko dla nich. Wady? Stosunkowo wąska branża (na przykład w porównaniu z MIESI), co ogranicza potencjalne miejsca pracy.


2007-06-14
Gość serwisu pisze: Zauwazyl Pan pewne podobienstwo miedzy prezydentem Kaczynskim a prezydentem Sarkozy? ;>>>

Podobny wzrost?


2007-06-11
Gość serwisu pisze: Pan tu dyżuruje od 2 lat a tu taki news na Onecie dzis:

http://wiadomosci.onet.pl/1551307,11,item.html

No cóż, widocznie zapomniałem o reklamie.


2007-06-11
Hanka Mokotowianka pisze: Panie Marku, co pan, jako mężczyzna elegancki i szykowny, myśli o wypowiedzi pani poseł, ale także profesor marketingu, Joanny Senyszyn ?

Nie śledzę wypowiedzi Pani Poseł więc nie wiem co mam skomentować.


2007-06-06
student pisze: Czy widział Pan 'nowy' serwis rektora SGH? Z tego co pamietam podczas wyborow rektorskich prof. Budnikowski obiecywal kontynuacje tego serwisu, uczynil to po paru latach :).

Po wczorajszej serii pytań dzisiaj zastój...


2007-06-06
Gość serwisu pisze: Tak sobie teraz czytam strone Vaclava Klausa i pytam sam siebie kiedy my bedziemy miec takiego przywodce politycznego ?
Generalny wniosek nasuwa mi się taki, ze jak ktos sie bierze za politykę to musi najpierw wiedziec co i dlaczego chce zrobic. W przecwinym wypadku, zabraknie "koncepcyjnego" paliwa i pozostaną polityczne intrygi i wzajemne obszczekiwanie. Przecież idea konserwatywnego-liberalizmu moze byc atrakcyjna dla wyborców, tylko trzeba umiec ją korzystnie przedstawić, jasno wskazac na wartości jakie leżą u jej podstaw, a nie kamuflowac ją w
obawie, ze media postarszą "liberałami". Ludzie patrzą na to pomieszanie z poplątaniem i myślą że prawica to polityka socjalna i dotacje dla kościoła. Trzeba, w końcu uporządkować pojęcia. Tylko kto to zrobi ??

PS. Zachęcam do odwiedzenia strony Vaclava Klausa-Prezyenta Czech, zwłascza przewodniczącego Tuska...

http://www.klaus.cz/klaus2/asp/clanek.asp?id=675wSOa56BBuNie czytałem, ale w związku z myślą liberalną: słyszę w radiu narzekania na to co Premier Giertych zrobił z kanonem lektur, ale nikt nie mówi, że to nie minister powinien ustalać (i to jak się postyuluje pod kontrolą Premiera!) lektury wykorzystywane w szkole. Błąd ministra odbija się na setkach tysięcy młodzieży, gdyby decydował o tym nauczuyciel, to błąd dotyczyłby co najwyżej dzisiątek uczniów.


2007-05-31
Gość serwisu pisze: No i wy z tym SLD (którego "zbrojnym ramieniem" jest Samoobrona) tworzycie koalicje w Warszawie?

Skoro PiS daje nam przykład...


2007-05-30
Gość serwisu pisze: ............................

Jak to mówił Jarosław Kaczyński jeszcze nie tak dawno? "Samoobrona to zbrojne ramię SLD"?


2007-05-30
Gość serwisu pisze: PiS załatwia stołki ludziom z SLD? ciekawe

Nie...Z Samoobrony.


2007-05-29
Gość serwisu pisze: "Baron SLD dostał pracę od Gronkiewicz-Waltz

Jacek Pużuk, mazowiecki baron SLD, został członkiem zarządu Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - dowiedział się "Wprost".
Według tygodnika, to spłata długów za poparcie, którego lewica udziela PO w radzie Warszawy. Pużuk ma pensję wysokości prawie 15 tys. zł brutto, służbowy samochód i służbową kartę płatniczą.

- Nie widzę w tym żadnej niezręczności. Moją kandydaturę zgłosił wydział nadzoru właścicielskiego ratusza. Wyboru dokonała rada nadzorcza spółki - mówi Pużuk."

Pan widzi jakąś niezręczność czy powie Pan jak zwykle, że ... PiS też tak robi?

A robi inaczej?


2007-05-23
Gość serwisu pisze: Co Pan sądzi o instytucji tzw. "upadłości konsumenckiej" ?

Upadłość kojarzy mi się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Firma bierze kredyt na realizację jakiegoś przedsięwzięcia, oczywiście w celu osiągnięcia zysku i spłacenia kredytu ze zwiększonych przychodów. Na jakie cele przyczyniające się do wzrostu przychodów może wziąć kredyt "konsument"?
Możliwość zawieszenia spłaty kredytu przez "upadłych konsumentów" spowoduje oczywiście, że kredyty konsumenckie podrożeją...


2007-05-20
Gość serwisu pisze: co trzeba zrobić aby pracować w Pana biurze? i ile taka osoba zarabia?

Zatrudniam jedynie jedną osobę na umowe o pracę i jedną na umowę o dzieło. Tyle wystarcza w tym momencie. Co trzeba było zrobić? Być emerytem (to dotyczy osoby dyżurującej w Biurze) lub być dobrym (sprawnym) w sprawach "internetowych". Moje Biuro w zanczącej częsci jest wirtulane i dlatego internet jest jego istotną częścią.


2007-05-19
Gość serwisu pisze: Czy nie uważa Pan, że SGH staje się uczelnią coraz mniej elitarną? Oprócz uruchomienia studiów popołudniowych w tym roku dodatkowo jest prowadzona rekrutacja na studia magisterskie (podczas gdy osoby studiujące w trybie dwustopniowym są jeszcze w Studium Licencjackim) co prowadzi do dalszego zwiększenia liczby studentów. Rozumiem, że mamy deficyt budżetowy ale może po prostu trzeba zwiększyć czesne i opłaty za powtarzanie przedmiotów?

Mam mieszane uczucia...
Po pierwsze: nie uważam, że "coraz mniej", bo ciągle jesteśmy najmniej liczną (pod względem liczby studentów) uczelnią.
Po drugie uruchomienie studiów dwustopniowych wynika z nowej Ustawy i do wyboru było "robić to szybciej lub wolniej", a nie "czy robić".
Po trzecie: nie było obliczeń, które badałyby elastycznośc cenową popytu na usługę edukacyjną oferowaną przez SGH.
Po czwarte spada liczba kandydatów na studia (demografia!), więc kłopotem może być zwykłe utrzymanie liczby studentów naszej uczelni.


1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-500 | 501-550 | 551-600 | 601-650 | 651-700 | 701-750 | 751-800 | 801-850 | 851-900 | 901-950 | 951-1000 | 1001-1050 | 1051-1100 | 1101-1150 | 1151-1200 | 1201-1250 | 1251-1300 | 1301-1350 | 1351-1400 | 1401-1450 | 1451-1500 | 1501-1550 | 1551-1600 | 1601-1650 | 1651-1700 | 1701-1720

Tutaj można zadać pytanie...


Biuro Senatorskie Marka Rockiego, pl. Jana Henryka Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa, tel. (22) 892 06 95, fax (22) 892 06 95